ME siatkarzy 2017. Polska - Słowenia 0:3. Drzyzga najsłabszy ze słabych [OCENY]

Polscy siatkarze przegrali 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) ze Słowenią w barażu o awans do ćwierćfinału ME. Zawiedli niemal wszyscy zawodnicy naszej kadry

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ATAKUJĄCY:

Dawid Konarski: 2-
Dwa pierwsze ataki skończył, dwie pierwsze zagrywki zepsuł i tak naprawdę nawet przez moment nie można było mieć nadziei, że wreszcie rozegra dobry mecz. W sumie 44-procentowa skuteczność (4/9), co jeszcze nie wygląda aż tak źle, ale bez punktu i w bloku, i w zagrywce, ogólnie zupełnie bez wigoru.

Łukasz Kaczmarek: 3+
Najbardziej waleczny w zespole, by nie powiedzieć, że jedyny naprawdę waleczny. W ataku 8/18 (44 proc.), jeden as, jeszcze kilka dobrych serwisów.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 1
Przeciętny Dejan Vincić wyglądał przy nim jak mistrz rozegrania. Grał niedokładnie, przewidywalnie, zawsze wolno. A gdy zapytałem po meczu, jak ocenia swój występ, stwierdził, że jest z niego zadowolony.

Grzegorz Łomacz: bez oceny
Grał za krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 2+
W pierwszym secie trzymał naszą ofensywę, skończył 4 z 6 ataków. Później było dużo gorzej, w sumie miał bilans 5/11, bez asa, bez punktowego bloku. Przyjęcie słabsze niż zwykle, dwa razy ustrzelony, 42 proc. pozytywnego, 25 proc. perfekcyjnego.

Bartosz Kurek: 2-
Bez asa, z jednym punktowym blokiem, a w ataku koszmarne 2/10. I co z tego, że przyjęcie niezłe? Przynajmniej jeśli wierzyć statystykom, które mówią, że odebrał osiem zagrywek, nie popełnił błędu, pozytywne przyjęcie miał na poziomie 88 proc., a perfekcyjne na 25 proc.

Rafał Buszek: bez oceny
Grał za krótko.

Artur Szalpuk: Bez oceny
Grał za krótko.

ŚRODKOWI:

Bartłomiej Lemański: 2
Trzy bloki – nieźle. Ale w ataku 1/5, a na zagrywce bez asa. Słabo.

Mateusz Bieniek: 3-
Trzy bloki, w ataku 3/5, niezła zagrywka, ale bez asów.

Łukasz Wiśniewski: bez oceny
Grał za krótko.

Jakub Kochanowski: bez oceny
Grał za krótko

LIBERO:

Paweł Zatorski: 2
Zdarzyło mu się podbić piłkę w obronie w takim stylu, który przypomina, że jeszcze niedawno podbijał tak tak regularnie. Duża obniżka formy potwierdzana regularnie co mecz. Ze Słowenią tylko 15 pro. Perfekcyjnego przyjęcia.

Damian Wojtaszek: bez oceny
Nie zagrał

Zobacz wideo