Siatkówka. Sensacja na ME. Belgia pokonała Francję!

Niespodzianka w grupie D siatkarskich mistrzostw Europy. Obrońcy tytułu Francuzi przegrali z Belgią 2:3 (22:25, 25:23, 21:25, 25:23, 12:15).

W meczu grupy D Belgia po trzech setach prowadziła 2:1 z Francuzami. W czwartym przegrała jednak 23:25. W decydującym secie "Trójkolorowi" ulegli 12:15. - Jeśli będzie inny wynik niż 3:0 dla Francji, możemy uznać to za sukces - mówił przed mistrzostwami trener Belgów Vital Heynen.

Po sensacyjnym zwycięstwie Belgia jest druga w tabeli, prowadzi Turcja. Trzecia jest Francja, a czwarte miejsce zajmuje Holandia.

Nieoczekiwany wynik padł również w grupie B, gdzie Niemcy pokonali Włochów 3:2 (25:22, 21:25, 19:25, 25:19, 15:8). W grupie prowadzą Czesi, a nasi zachodni sąsiedzi są drudzy. Trzecią lokatę zajmują Włosi, a czwarta jest Słowacja.

Francja – Belgia 2:3
(22:25, 25:23, 21:25, 25:23, 12:15)

Francja: Clevenot (16), Le Roux (16), Boyer (24), Toniutti, Lyneel (8), Le Goff (10), Grebennikov (libero) oraz Brizard i Rossard (8)

Belgia: Van den Dries (24), Deroo (20), Rousseaux (11), Van de Voorde (9), Verhees (7), Valkiers, Ribbens (libero) oraz Van Hirtum, Lecat (2), Klinkenberg (1), Van Walle (2), d’Hulst, Van de Velde i Stuer (libero)