ME siatkarzy 2017. Może być komplet na Stadionie Narodowym, bilety na mecze Polaków w Gdańsku już sprzedane

0 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 - Grupa A
Czwartek 24.08.2017 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
22
22
20
0
Serbia
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Polska
Łomacz, Drzyzga, Konarski, Kaczmarek, Lemański, Bieniek, Kochanowski, Wiśniewski, Kubiak, Kurek, Buszek, Szalpuk, Wojtaszek (libero), Zatorski (libero)
Serbia
Jovović, Buculjević, Atanasijević, Luburić, Stanković, Podrascanin, Lisinac, Okolić, Kovacević, Petrić, Katić, Skundrić, Rosić (libero), Majstorović (libero)
- Spodziewamy się ponad 50 tysięcy kibiców - mówił we wtorek rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański. A w środowy wieczór, na dobę przed meczem Polska - Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie, w rozmowie ze Sport.pl poinformował, że w sprzedaży jest już tylko kilkaset sztuk biletów na spotkanie. Polska - Serbia w czwartek o godz. 20.30. Relacja na żywo w Sport.pl

Trzy lata temu meczem Polski z Serbią na Stadionie Narodowym rozpoczęły się mistrzostwa świata. Zwycięstwo naszej kadry z trybun oglądało wówczas 61 500 widzów. Teraz organizatorzy przygotowali jeszcze więcej miejsc. – Spodziewamy się ponad 60 tysięcy kibiców, a może nawet kompletu 62 640 widzów – mówi nam Uznański.

Od rzecznika dowiadujemy się, że sprzedaż biletów bardzo przyspieszyła w ostatnich dniach. Zainteresowanie turniejem wśród kibiców rośnie, tak jak rosną nadzieje na dobry występ naszej reprezentacji.

- Z ostatnich danych wynika, że na stronie e.bilet.pl zostało kilkaset biletów na Narodowy, ale sytuacja jest dynamiczna. Natomiast nie ma już biletów na mecze Polaków w Gdańsku – mówi nam Uznański.

W położonej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie kadra Ferdinanda De Giorgiego zagra w sobotę z Finlandią i w poniedziałek z Estonią. Nie są to rywale z najwyższej półki, a mimo to w hali zjawi się po 11 tysięcy widzów.

Kibice wierzą, że polscy siatkarze wygrają swoją grupę i do Krakowa przyjadą na ćwierćfinał, a po zwycięstwie w tej fazie turnieju powalczą o miejsce na podium. – Naturalnie najlepiej sprzedawały się bilety na mecze Polaków, ale i na spotkania o medale w Krakowie biletów już nie ma – mówi Uznański.

Ponad 60 tysięcy widzów w Warszawie na meczu otwarcia, po 15 tysięcy ludzi na spotkaniach o brąz i złoto w Krakowie, po 11 tysięcy na dwóch spotkaniach Polaków w Gdańsku – takie liczby robią wrażenie. Trzy lata temu mecze polskich mistrzostw świata obejrzało z trybun w sumie 563 263 kibiców, co dało średnią 5 469 widzów na mecz (tych rozegrano aż 103).

Ciekawe czy ME 2017 mogą mieć lepszą średnią liczbę kibiców na spotkanie. – Zakładamy, że na mniej atrakcyjnych meczach hale będą wypełnione w minimum 20 procentach. Doświadczenie z mistrzostw świata sprzed trzech lata wskazuje, ze im lepiej grają biało-czerwoni, tym bardziej rośnie zainteresowanie turniejem. Trzymamy więc kciuki za naszych – kończy rzecznik PZPS.

Startują Mistrzostwa Europy w siatkówce. Kubiak: Mecz z Serbią jak porcja lodów. Żaden stres