ME w siatkówce. Mateusz Bieniek kontuzjowany. Nie wiadomo, czy zagra w turnieju

PZPS poinformował, że środkowy reprezentacji Polski, Mateusz Bieniek, doznał urazu uniemożliwiającego mu treningi. W związku z tym nie wiadomo, czy 23-latek zagra w nadchodzących mistrzostwach Europy, a jego miejsce od poniedziałku zajmie tymczasowo Andrzej Wrona.

- Nastąpiło uszkodzenie drugiego stopnia więzadła skokowo-strzałkowego przedniego, uszkodzenie mięśnia prostownika długiego palców i troczka prostowników. Uraz jest bolesny, Mateusz porusza się samodzielnie. Najbliższe 48 godzin przybliży nas do decyzji o jego występie na mistrzostwach. Trwa rehabilitacja w Spale - poinformował lekarz kadry narodowej, Jan Sokal.

Miejsce Bieńka zajmie tymczasowo Andrzej Wrona. Dla zawodnika ONICO Warszawy treningi z reprezentacją nie będą problemem, ponieważ zna on już smak występów w biało-czerwonych barwach i z pewnością jest gotowy wystąpić na mistrzostwach.

Mimo to kontuzja Bieńka jest bardzo złą prognozą przed turniejem. Środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma dopiero 23 lata, ale w narodowych barwach występuje od 2015 roku i ma zdecydowanie większe doświadczenie reprezentacyjne od pozostałych powołanych: Bartłomieja Lemańskiego, Łukasza Wiśniewskiego i Jakuba Kochanowskiego.

Jego brak może być kluczowy w walce o medal mistrzostw Europy, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. Wrona zastąpi Bieńka tylko podczas treningów, a ostateczny skład na turniej ma zostać podany przez trenera Ferdinando De Giorgiego w środowe popołudnie.

Zobacz wideo