Siatkówka. Ferdinando De Giorgi wybrał skład na mistrzostwa Europy. Są niespodzianki!

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi, wybrał skład na nadchodzące mistrzostwa Europy, które rozpoczną się za 9 dni. W zespole zabrakło między innymi Macieja Muzaja oraz Aleksandra Śliwki. Znalazł się natomiast mistrz świata juniorów.

Tuż po wygranej w Memoriale Wagnera Ferdinando De Giorgi miał ogłosić skład na nadchodzące mistrzostwa Europy. Dobry występ siatkarskiej młodzieży w ostatnim meczu turnieju z Rosją – Artura Szalpuka, Jakuba Kochanowskiego, Łukasza Kaczmarka oraz Aleksandra Śliwki – pokrzyżował nieco plany sztabowi szkoleniowemu, który potrzebował trochę czasu, by jeszcze raz przemyśleć kwestię powołań na najważniejszą imprezę sezonu reprezentacyjnego.

We wtorek trenerzy podali skład drużyny narodowej. Oprócz „pewniaków” - Dawida Konarskiego, Michała Kubiaka, Bartłomieja Lemańskiego, Mateusza Bieńka czy Pawła Zatorskiego - Ferdinando De Giorgi powołał zawodników, których obecność część ekspertów wiązała z ryzykiem.

W zespole na mistrzostwa Europy znalazł się 20-letni Jakub Kochanowski, który rzutem na taśmę w meczu z Rosją pokazał bardzo duży potencjał w ataku i bloku – w pewnym momencie sam jeden na swoim koncie zapisał więcej punktowych zbić na siatce, niż reszta drużyny. Do teamu dołączył również Łukasz Kaczmarek, który w podobnych okolicznościach udowodnił swoje prawo do gry w kadrze – w spotkaniu ze Sborną w świetnym stylu zastąpił Macieja Muzaja.

Na Euro zabraknie jednak Aleksandra Śliwki. Młody przyjmujący świetnie zaprezentował się w pierwszych meczach w Lidze Światowej, jednak później znikł ze składu. Powrócił w meczu z Rosją, jednak sztab zadecydował, że w dłuższym przekroju czasowym bardziej przydatny drużynie będzie doświadczony Rafał Buszek.

Pierwszy mecz kadry na mistrzostwach Europy odbędzie się 24 sierpnia. O 20.30 biało-czerwoni zmierzą się z Serbią.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2017:

Atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Środkowi: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski, Jakub Kochanowski

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Rafał Buszek

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Copyright © Agora SA