Siatk闚ka. Mariola Zenik w przysz造m sezonie nie zagra w meczach Chemika. Ale pow鏚 ku temu ma dobry!

Mariola Zenik to jedna z najbardziej utytu這wanych polskich zawodniczek. Z這ta i br您owa medalistka mistrzostw Europy od trzech lat gra w Chemiku Police, jednak w przysz造m sezonie nie wyjdzie na parkiet. W豉dze klubu jednak jej gratuluj i 篡cz pomy郵no軼i!

- Od jakiegoś czasu przewijała mi się przez głowę myśl o macierzyństwie. Idealnym momentem byłyby tygodnie po zakończeniu kontraktu, ale w życiu czasem tak jest, nie wszystko da się zaplanować, przewidzieć. Nie ukrywam jednak, że jestem bardzo szczęśliwa i chcę się sprawdzić w nowej roli – mówi Mariola Zenik.

Chemik Police, w którego barwach miała występować również w kolejnym sezonie nie załamuje rąk i życzy zawodniczce wszystkiego dobrego. - Gdyby to z powodu kontuzji, bylibyśmy rozczarowani. Jednak kiedy wiadomość jest tak pozytywna, jedyna droga to pogratulować i życzyć pomyślności. Postaramy się znaleźć nową zawodniczkę, która będzie konkurencją dla Aleksandry Krzos - mówi Paweł Frankowski, prezes zarządu Chemika Police.

Chemik Police to aktualny mistrz Polski. Klub po sezonie 2016/2017 spotkały mimo to spore roszady. Zespół opuściły najbardziej znane twarze – Anna Werblińska, Joanna Wołosz,  Madelaynne Montaño, Jelena Blagojević czy Aleksandra Jagieło.