Sport.pl

Siatkówka. "To nieetyczne i nieprofesjonalne". Kevin Tillie zamierza grać w kolejnym sezonie w lidze chińskiej

Kilka dni temu informowaliśmy o zainteresowaniu chińskiego klubu Kevinem Tillie, który oficjalnie podpisał kontrakt na kolejny sezon z Jastrzębskim Węglem. W oficjalnym komunikacie władze śląskiego zespołu podały, że wystąpiły już z wnioskiem do Polskiego Związki Piłki Siatkowej.

- Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. Pan  Kevin Tillie poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem.

Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji.

Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza, że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników.

Zaznaczamy, że menadżer zawodnika podjął działania w kierunku polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie skonkretyzował do chwili obecnej. Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne. Zaznaczamy, że nieobecność Kevina Tillie nie zakłóca programu przygotowań drużyny do sezonu, który przebiega zgodnie z założonym planem.

Sprawę zawodnika Kevina Tillie traktujemy jako otwartą i na bieżąco informować będziemy Państwa o dalszym jej przebiegu – w oficjalnym komunikacie napisał prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Nie jest to jedyny taki przypadek w PlusLidze. Już od kilku tygodni z ust mediów nie schodzi sprawa Johna Gordona Perrina, zawodnika Asseco Resovii Rzeszów, który również dostał podobną ofertę za sprawą managera – Georgesa Matijasevica. Władze podkarpackiego klubu mają zamiar interweniować u FIVB.

MŚ w lekkoatletyce. Włodarczyk: "W tym roku Malwina zrobiła duży postęp"

Komentarze (11)
Siatkówka. "To nieetyczne i nieprofesjonalne". Kevin Tillie zamierza grać w kolejnym sezonie w lidze chińskiej
Zaloguj się
 • robbo79

  Oceniono 4 razy 4

  A jak gwiazdor Polskiej reprezentacji Bartosz K. zrobił podobny numer zagranicznemu klubowi i został w Skrze, to było etyczne i profesjonalne?

 • europejczyk17

  Oceniono 3 razy 3

  Przypominam, że Kurek zrobił w ubiegłym roku podobny numer z klubem z Japonii. Jeszcze im ściemniał - że niby jest wypalony i musi sobie zrobić przerwę, po czym jak gdyby nigdy nic - grał cały sezon w Skrze.

 • arab-z-bajki

  0

  Jak to francuz, w du.pie ma wszystkie zobowiazania.

 • boliver

  0

  To kogut niewiele wart,,,,,, taki jest dzisiaj zwariowany swiat,,,,

 • przekos

  0

  Niech ogłosi zakończenie kariery. Tak na tydzień.

 • usz_misiatek

  0

  Nie ma to, jak sie w Jatrzebiu nazywac Gorol :-)

 • anusza48

  0

  Kevin T. jest synem trenera i członkiem reprezentacji Francji,ktora - jesli się nie mylę - ma grać w memoriale Wagnera.Może by zbadać przy tej okazji,kto jest promotorem tych nerwowych ruchów zawodnika.Bo że chiński kierunek to raczej kierunek lukratywny bardziej niż sportowo efektywny,to...z wnioskami i konsekwencjami może być różnie.A zawodnik w Zaksie ostatni rok przesiedział na chorobowym...

 • leoleo

  0

  kontrakt i pieniądze czy sam kontrakt? jsw leży i kwiczy finansowo więc może frank ma rację

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX