Sport.pl

Siatkówka. Bartosz Kurek jednym z trzech najlepiej zarabiających siatkarzy świata?

Choć ostatni czas w karierze nie jest najłatwiejszy dla Bartosz Kurka, to według gazettereview.com nie miał on wpływu na wysokość stawki, którą siatkarz otrzymuje za sezon występów klubowych. Polski przyjmujący znalazł się na 3. miejscu wśród najlepiej opłacanych zawodników świata. Wyprzedzili go jedynie Wilfredo Leon i Earvin Ngapeth.

Wśród najlepiej opłacanych siatkarzy na świecie znaleźli się Wilfredo Leon (1,4 miliona dolarów) oraz Earvin Ngapeth (1,35 miliona dolarów). Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się Bartosz Kurek. Polski przyjmujący mimo trudnego sezonu klubowego (rozwiązanie kontraktu w lidze japońskiej, niespodziewane podpisanie umowy z PGE Skrą Bełchatów, brak gry przez pół sezonu i imponująca końcówka rozgrywek 2016/2017) bez problemu utrzymał się w czołówce. Według gazettareview.com ma zarabiać 1,1 miliona dolarów.

Kolejne miejsca zestawienia to Simon Robertlandy (kubański środkowy Sady Cruzeiro, 967 tys. dolarów), Dmitrij Muserski z Biełogorie Biełgorod (950 tys. dolarów), Aleksandar Atanasijević – 920 tys. dolarów, czy też Georg Grozer (Lokomotiw Nowosybirsk). Zastanawiająca dla mediów była pozycja Matthew Andersona i Maksima Michajłowa, którzy stanowią trzon Zenitu Kazań. Według portalu mają zarabiać kolejno 850 tys. oraz 714 tys. dolarów.

Ranking ten poruszył również samych siatkarzy. Michajłow przyznał, że nie do końca zgadza się z listą. – Widziałem to zestawienie. W mojej opinii liczby odbiegają od rzeczywistości i są za wysokie. Na pewno wiem również, że siatkarze z ligi włoskiej nie mogą znaleźć się w czołowej piątce najlepiej zarabiających. Może stać było by na to Ivana Zaytseva, jeśli zsumowalibyśmy jego pensję z przychodami z kampanii reklamowych. Atanasijević i Ngapeth nie mogą tyle zarabiać – po prostu temu nie wierzę – ocenia zestawienie na portalu World of Volley.

Zestawienie płac według gazettareview.com:

1. Wilfredo Leon (Zenit Kazań) – 1,4 mln dolarów
2. Earvin Ngapeth (Azimut Modena) – 1,35 mln dolarów
3. Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara) – 1,1 mln dolarów
4. Simon Robertlandy (Sada Cruzeiro) – 967 tys. dolarów
5. Dmitrij Muserski (Biełogorie Biełgorod) – 950 tys. dolarów
6. Aleksandar Atanasijević (Sir Safety Perugia) – 920 tys. dolarów
7. Georg Grozer (Lokomotiw Nowosybirsk) – 870 tys. dolarów
8. Matthew Anderson (Zenit Kazań) – 850 tys. dolarów
9. Maksim Michajłow (Zenit Kazań) – 714 tys. dolarów
10. Ivan Zaytsev (Sir Safety Perugia) – 620 tys. dolarów
Tagi: Siatkówka, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon

Komentarze (13)
Siatkówka. Bartosz Kurek jednym z trzech najlepiej zarabiających siatkarzy świata?
Zaloguj się
 • szeryfek23

  Oceniono 3 razy 3

  Co z Leonem? Bardzo by się przydał kadrze. Jakoś inni potrafią się dogadać z Kubańczykami i fivb. Po co są działacze w PZPS? Aby brać pensje z ministerstwa sportu (z naszych podatków)? Powinno to być priorytetem ich pracy.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Zasluzone bravo bartek

 • Bohdan Pawłowicz

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby jeszcze w ślad za tymi zarobkami poszła dojrzałość mielibyśmy cennego reprezentanta Polski, a tak mamy rozhisteryzowanego chłopczyka z dobrymi zarobkami. Przynajmniej podatki płaci

 • stef0909

  Oceniono 1 raz 1

  Przepłacili i tyle w temacie!!!

 • Leon Cybulski

  0

  Nie jestem zainteresowany informacjami o zarobkach sportowców,to ich wybór,ich życie.Proponuję dziennikarzom na skoncentrowaniu się na przedstawieniu wartości np. fizjologicznych,taktycznych umiejętności sportowca/ile popsutych zagrywek,ataków,ataków udanych po bloku itp/

 • bigosmiszcz

  0

  Siatkówka !!!
  Oprócz Rosji Brazylii USA Włoch i Polski nikt w to nie gra !!!
  Ale cieszą się polaczki !!!

  Siatkówka się skończyła.

 • do100jnik

  0

  dobre, dwóch Polaków w pierwszej trójce

 • debordian

  0

  No proszę, dwóch Polaków w pierwszej trójce! Ciekawe, w którym innym sporcie jest podobnie.

 • mniklasp

  0

  to na miesiac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX