Siatkówka. Kolejny zagraniczny transfer Aluron Virtu Warta Zawiercie. Tym razem z Brazylii

Podpisaniem umowy z Hugo de Leonem Guimaraesem beniaminek PlusLigi sezonu 2017/2018, czyli Aluron Virtu Warta Zawiercie, zakończył kompletowanie składu na pozycji przyjmującego. Brazylijczyk poprzednie rozgrywki spędził w Kemas Lamipel Santa Croce.

Hugo de Leon Guimaraes w ostatnim sezonie włoskiej Serie A2 zdobył 428 punktów w 27 meczach, co daje średnią 16 punktów na spotkanie. Był jednym z najlepiej serwujących zawodników Kemas Lamipel Santa Croce, odnotowując 60 asów w rozgrywkach.

Brazylijski gracz przez dwa lata występował w lidze greckiej. W pierwszym sezonie 2014/2015 był siatkarzem drużyny Lamii, by w kolejnym przenieść się do Panathinaikosu Ateny. Przez rok gry w stolicy Grecji został najlepiej serwującym zawodnikiem ligi. Jeszcze wcześniej występował w rodzimej z Brazylii (Monte Cristo i Montes Claros) oraz Indonezji (Bank Jateng).

Po awansie do PlusLigi wielu zawodników opuściło klub z Zawiercia. W ich gronie znaleźli się Jarosław Macionczyk (BBTS Bielsko-Biała), Dawid Ogórek (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Bartosz Dzierżanowski, Jakub Lewandowski, Grzegorz Wójtowicz, Adam Sobolewski (KPS Siedlce), Paweł Filipowicz (Ślepsk Suwałki) i Kamil Gutowski (również Lechia Tomaszów Mazowiecki).

Do klubu dołączyli natomiast nowy trener – Emanuele Zanini, a także znani zawodnicy z Polski i zagranicy – Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk, David Smith, Taichiro Koga oraz Krzysztof Andrzejewski.