Siatkówka. Spadek zespołu Ferdinando De Giorgiego w rankingu FIVB

O lokatę w dół spadli polscy siatkarze w najnowszym rankingu światowym - podało FIVB. Po aktualizacji zestawienia biało-czerwoni plasują się na 3. pozycji. Liderami pozostali Brazylijczycy.

Podopieczni Ferdinando De Giorgiego obecnie w Spale przygotowują się do sierpniowo-wrześniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. Mimo ostatnich niepowodzeń – słabszego występu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro czy odpadnięcia z rywalizacji w Lidze Światowej tuż przed Final Four - według oficjalnego rankingu światowej federacji siatkarskiej (FIVB) wciąż znajdują się wśród najlepszych drużyn globu.

Nie oznacza to jednak, że sytuacja Polaków się poprawiła. Zespół prowadzony przez włoskiego szkoleniowca spadł o jedną pozycję w zestawieniu, przesuwając się z 2. na 3. lokatę (zgromadził 262 punkty). W ocenę drużyny wliczały się wyniki osiągnięte podczas igrzysk olimpijskich, Ligi Światowej, Pucharu Świata oraz ostatnich mistrzostw świata.

Na czele rankingu niezmiennie znajdują się Brazylijczycy (315 punktów), a miejsce niżej Amerykanie (270). Poza podium uplasowały się reprezentacje Włoch i Rosji (4. lokata, 240 punktów), a także kolejno Kanadyjczycy (awans o dwie pozycje, 172), Argentyna (168), Iran (157), Francja (150) i 10. Niemcy (awans o jedno miejsce, 90 punktów).