Siatkówka. Mistrz świata juniorów we włoskiej Serie A

Sukces polskiej reprezentacji juniorów na mistrzostwach świata nie umknął uwadze całego siatkarskiego środowiska. Jak się okazało, oczy w jej stronę zwróciła również włoska Serie A, która zatrudniła jednego z młodych zawodników. 19-letni Damian Domagała podpisał kontrakt z Tonno Callipo Vibo Valentia.

Tonno Callipo Vibo Valentia to 9. klub włoskiej Serie A sezonu 2016/2017. W kolejnych rozgrywkach poza znanymi twarzami światowej siatkówki takimi, jak Benjamin Patch, Pieter Verhees, Francois Lecat czy Oleg Antonov, w zespole występować będzie również polski zawodnik, Damian Domagała.

 Mistrz świata juniorów miał co prawda grać w Lechii Tomaszów Mazowiecki, jednak za porozumieniem stron udało się uzgodnić jego umowę z włoskim klubem. Atakujący w poprzednich rozgrywkach występował w SMS-ie Spała, a jeszcze wcześniej w Wilfamie Łódź. Podczas siatkarskiego mundialu był zmiennikiem Jakuba Ziobrowskiego.

 19-letni Damian Domagała w swojej wciąż krótkiej karierze zdobył mistrzostwo Młodej Ligi (2014), srebro I ligi (2016), zwyciężył w mistrzostwach Europy i świata kadetów (2015) oraz wygrał mistrzostwa świata i Europy juniorów (2017, 2016).

Trzy ćwiczenia, dzięki którym Twoje ramiona będą smukłe i wyrzeźbione [FIT EXPRESS]

Więcej o: