Siatkówka. Z Bielska-Białej do ligi włoskiej - Bartłomiej Lipiński przeniesie się do Serie A2?

Bartłomiej Lipiński, który w ostatnim sezonie występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, najprawdopodobniej kolejne rozgrywki spędzi we Włoszech. Według Giacomo Tarsiego z volleyball.it młody zawodnik ma przenieść się do Pallavolo Azzura Alessano.

Bartłomiej Lipiński to nominalny atakujący, który w ciągu sezonu 2016/2017 zmieniał pozycję w zależności od możliwości kadrowych i formy BBTS-u Bielsko-Biała. Przed związaniem się z klubem z Podbeskidzia był zawodnikiem AZS-u Częstochowa.

 Jak podał Giacomo Tarsi, młody siatkarz kolejne rozgrywki spędzi poza Polską, a konkretnie we Włoszech. Były zawodnik BBTS-u Bielsko-Biała miałby przenieść się do klubu Serie A2, Pallavolo Azzura Alessano.

 Poprzedni sezon w wykonaniu samego Lipińskiego, jak i BBTS-u Bielsko-Biała był bardzo nierówny. Sama drużyna sprawowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań, w ostatniej chwili ratując się przed grą o uniknięcie barażów. Przyjmujący/atakujący mierzył się natomiast z koniecznością zmiany pozycji i przystosowaniem do nowych warunków gry. W kilku meczach był jednak największym zaskoczeniem swojego zespołu, udowadniając, że mimo młodego wieku potrafi poradzić sobie z pozycją lidera na boisku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA