Siatkówka. Nagłe ruchy w polskiej kadrze. Siatkarze dołączają do zgrupowania

Michał Kubiak i Jakub Kochanowski w poniedziałek dołączą do polskiej kadry przygotowującej się w Spale do mistrzostw Europy. To samo dotyczy Norberta Hubera, jednak ponoć nie jest on obecnie brany pod uwagę, jeśli chodzi o skład na docelową imprezę sezonu reprezentacyjnego.

Po tym jak Karol Kłos zrezygnował z przygotowań do mistrzostw Europy i gry w reprezentacji Polski w tym sezonie, sztab szkoleniowy kadry był zmuszony do zmiany planów obozu w Spale. Do drużyny narodowej w poniedziałek dołączy dwóch siatkarzy - Michał Kubiak i Jakub Kochanowski mają stawić się na zgrupowaniu. Kapitan reprezentacji Polski dostał trochę więcej wolnego z powodu urazu, natomiast Kochanowski pojechał na krótkie wakacje po tym, jak z drużyną juniorów zdobył złoty medal mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej.

 Początkowo w mediach zakładano, że w przypadku jakichkolwiek ruchów w składzie przygotowującym się do mistrzostw Europy, do kadry dołączy 32-letni środkowy, Marcin Możdżonek. Jak się jednak okazuje, trener zespołu, Ferdinando De Giorgi, konsekwentnie realizuje politykę politykę odmładzania drużyny. Na miejsce Kłosa nie wezwał żadnego doświadczonych zawodników, lecz mistrza świata juniorów, Norberta Hubera. Środkowy nie dostał jeszcze powołania na mistrzostwa Europy, ale ma pomóc kolegom z seniorskiego składu w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu.

 Do szerokiego składu na pozycji środkowego powołani zostali Kłos, Łukasz Wiśniewski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek i Bartłomiej Lemański.

Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 21! "Wszyscy zagrali doskonałe zawody, wychodził każdy element rzemiosła siatkarskiego"

Więcej o:
Copyright © Agora SA