Liga 安iatowa. Brazylia w wielkim finale

Brazylijczycy, gospodarze fina堯w tegorocznej Ligi 安iatowej, pokonali USA 3:1 (25-20, 23-25, 25-20, 25-19) w pierwszym meczu p馧fina這wym.

Dla Brazylijczyk闚 b璠zie to czwarty wyst瘼 w finale w ostatnich pi璚iu latach, a po raz 16 w historii. Na sukces nad reprezentacj Stan闚 Zjednoczonych najbardziej zapracowali Wallace De Souza i Lucas Saatkamp, kt鏎zy w rozegranym w Kurytybie meczu zdobyli odpowiednio 18 i 13 punkt闚.

W鈔鏚 Amerykan闚, jak r闚nie w ca造m meczu najskuteczniejszy by Taylor Sander, ale jego 20 punkt闚 nie wystarczy這 do zwyci瘰twa.

Gospodarze w pierwszym secie szybko obj瘭i prowadzenie - skutecznie grali blokiem i pope軟iali bardzo ma這 b喚d闚. Amerykanie przebudzili si w drugiej partii, g堯wnie za spraw Muagututii, ale przegrany set przebudzi Brazylijczyk闚. Prowadzeni przez Wallace’a i Lucasa pewnie wygrali dwa kolejne sety.

Fina這wego rywala Brazylii wy這ni mecz Francji z prowadzon przez Stephane’a Antig Kanad.

Liga 安iatowa. Jak du瞠 problemy ma De Giorgi? "Nie mamy ani jednej mocnej broni"