Liga ¦wiatowa. Brazylia w wielkim finale

Brazylijczycy, gospodarze fina³ów tegorocznej Ligi ¦wiatowej, pokonali USA 3:1 (25-20, 23-25, 25-20, 25-19) w pierwszym meczu pó³fina³owym.

Dla Brazylijczyków będzie to czwarty występ w finale w ostatnich pięciu latach, a po raz 16 w historii. Na sukces nad reprezentacj± Stanów Zjednoczonych najbardziej zapracowali Wallace De Souza i Lucas Saatkamp, którzy w rozegranym w Kurytybie meczu zdobyli odpowiednio 18 i 13 punktów.

Wśród Amerykanów, jak również w całym meczu najskuteczniejszy był Taylor Sander, ale jego 20 punktów nie wystarczyło do zwycięstwa.

Gospodarze w pierwszym secie szybko objęli prowadzenie - skutecznie grali blokiem i popełniali bardzo mało błędów. Amerykanie przebudzili się w drugiej partii, głównie za sprawą Muagututii, ale przegrany set przebudził Brazylijczyków. Prowadzeni przez Wallace’a i Lucasa pewnie wygrali dwa kolejne sety.

Finałowego rywala Brazylii wyłoni mecz Francji z prowadzoną przez Stephane’a Antigę Kanadą.

Liga Światowa. Jak duże problemy ma De Giorgi? "Nie mamy ani jednej mocnej broni"