Siatkówka. Kolejne wzmocnienie GKS-u Katowice. Klub sięgnął po mistrza Polski

34-letni atakujący Dominik Witczak zmienia klub. W sezonie 2017/2018 grać będzie w GKS-ie Katowice. Siatkarz podpisał kontrakt na dwa lata.

Dominik Witczak od wielu lat był określany jako solidny ligowy zawodnik, który nie zawsze miał okazję do tego, by pokazać swoje umiejętności. Większość szkoleniowców widziała w nim dobrego zmiennika podstawowych graczy.

Przechodząc do GKS-u Katowice Witczak na pewno szukać będzie większych okazji do gry niż w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. To może być jednak trudne, ponieważ miejsce pierwszego atakującego w ostatnich latach przypadało Karolowi Butrynowi, który dobrze wywiązywał się z obowiązków ofensywnego lidera drużyny.

- Dominik świetnie wpisuje się w model naszej drużyny. Z jednej strony stawiamy na młodość i na pozycji atakującego mamy Karola Butryna. Z drugiej ważne jest doświadczenie, więc Dominik jest idealnym siatkarzem. Przez ostatni sezon Karol trzymał równą, wysoką formę i oby tak było dalej. Musimy mieć jednak dwóch dobrych graczy na tej pozycji. Przed nami ciężki sezon, bo dwie ostatnie drużyny spadną z PlusLigi, a jedna będzie zagrożona barażem. Myślę, że Dominik jest zawodnikiem, który bardzo pomoże nam utrzymać stabilny poziom przez całe rozgrywki - powiedział menedżer sekcji siatkówki GKS-u Katowice, Dariusz Łyczko.

Przez większość kariery Dominik Witczak związany był z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W sezonie 2015/2016 został wypożyczony do Asseco Resovii Rzeszów. Dotychczas zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski, tyle samo srebrnych i jeden brązowy. Trzykrotnie sięgnął po Puchar Polski; na swoim koncie ma również brąz Ligi Mistrzów z 2008 roku oraz srebro Pucharu CEV.

Jest to trzeci zawodnik, który oficjalnie dołączył do GKS-u Katowice przed sezonem 2017/2018. Wcześniej zrobili to Marcin Komenda (Effector Kielce) oraz Emanuel Kohut (Cerrad Czarni Radom). Z klubu odeszli Marco Falaschi (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Gert Van Walle oraz Michał Błoński.

Zobacz wideo
Więcej o: