Siatkówka. Wielki talent zostaje w Chemiku Police

Malwina Smarzek podpisała nowy kontrakt z Chemikiem Police. Mimo bardzo młodego wieku zawodniczka była podstawowym graczem mistrzyń Polski w poprzednim sezonie. To już dziesiąta siatkarka, która występować będzie w tym zespole w kolejnych rozgrywkach.

- Myślałam, że będę pełnić rolę zmienniczki, dostanę szansę od czasu do czasu. Okazało się, że grałam w wielu meczach ligowych, w finałach Pucharu Polski i występowałam w Lidze Mistrzyń – wylicza Malwina Smarzek.

Poza występami w regularnym sezonie zawodniczka była ważną postacią swojego zespołu w Pucharze Polski. W tych rozgrywkach wybrana została MVP i najlepszą przyjmującą. - Dla mnie był to pierwszy Puchar, pierwsze mistrzostwo i wspaniały sezon. Rozwijam się w tym klubie, zbieram doświadczenia na wciąż nowej dla mnie pozycji. Cieszę się, że zostaję w Policach na kolejny rok - dodaje. 

Wcześniej Smarzek występowała w SMS-ie PZPS Sosnowiec, MOS-ie Wola Warszawa i Legionovii Legionowo (2014-2016). W statystykach Orlen Ligi klasyfikowana była jeszcze jako atakująca. Zajęła 11. miejsce w zestawieniu.

Smarzek jest dziesiątą zawodniczką, która na pewno zagra w polickim zespole w sezonie 2017/2018. Wcześniej władze klubu podpisały kontrakt z  Alex Holston, Sladjaną Mirković, Stefaną Veljković, Natalią Mędrzyk, Katarzyną Zaroślińską, Aleksandrą Krzos, Maret Belkestein-Grothues, Katarzyną Gajgał-Anioł i Bianką Busa.

Klub opuściły między innymi Anna Werblińska, Joanna Wołosz (Imoco Voley Conegliano), Aleksandra Jagieło (BKS Bielsko-Biała) i Jelena Blagojević (Developres Rzeszów).

Zobacz wideo
Więcej o: