Siatkówka. Zbigniew Bartman kolejny sezon znów spędzi za granicą?

Olimpijczyk z Londynu i wielokrotny reprezentant Polski, Zbigniew Bartman, w kolejnym sezonie przeniesie się do UPCN San Juan Vóley - tak twierdzą zagraniczne media. Polski zawodnik poprzednie rozgrywki spędził w Galatasaray Stambuł.

Portal voleyplus.com poinformował, że polski zawodnik Zbigniew Bartman najprawdopodobniej przeniesie się do argentyńskiego UPCN San Juan Vóley. Byłby to kolejny zagraniczny klub gracza, który w Polsce nie występuje od 2015 roku.

Zbigniew Bartman występował na pozycji atakującego i przyjmującego. Można powiedzieć, że jest siatkarskim obieżyświatem – mimo dopiero 30 lat grał w MOS-ie Wola Warszawa, Polskiej Energii Sosnowiec, Marmi Lanzie Werona, Halkbanku Ankara, AZS-ie Częstochowa, ZSK Gazprom Surgut, Prismie Volley Taranto, AZS-ie Politechnika Warszawska, Jastrzębskim Węgilu, Asseco Resovii Rzeszów, Casie Modena, Sichuan Chengdu, Stade Poitiers, Al-Rajjan SC, a ostatnio w Galatasaray Stambuł.

Swego czasu był również podporą polskiej reprezentacji (lata 2008-2013). Dwa razy wygrał z nią Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (2009, 2012), zdobył złoto mistrzostw Europy (2009), wygrał Ligę Światową (2012) oraz sięgnął po srebro Pucharu Świata (2011). W 2012 roku został wybrany najlepszym atakującym turnieju finałowego Ligi Światowej.

Ostatnio dużo mówiło, że Bartman może powrócić do kadry, która zaczynała współpracę z Ferdinando De Giorgim. Spekulowano jednak, że mimo dobrej postawy zawodnika w lidze tureckiej wpływ na wybór włoskiego trenera może mieć konflikt pomiędzy graczem a Michałem Kubiakiem, kapitanem reprezentacji Polski. Ostatecznie Bartman nie znalazł się nawet wśród 62 zawodników powołanych do szerokiego składu na sezon 2017/2018.