Siatkówka. Kolejny zagraniczny siatkarz w Espadonie Szczecin, Jeffrey Menzel w PlusLidze

Espadon Szczecin przedstawia kolejnych siatkarzy, który występować będą w klubie w rozgrywkach 2017/2018. Do zespołu prowadzonego przez Michała Mieszka Gogola dołączył właśnie Amerykanin, Jeffrey Menzel.

Niespełna 29-letni siatkarz urodził się w Kalifornii w Santa Barbara. Sportem zajął się w wieku 8 lat. Jest członkiem reprezentacji USA, z którą grał między innymi w rozgrywkach Ligi Światowej. Sięgnął po złoto w Pan American Cup 2012 i rok później zwyciężył w mistrzostwach Ameryki Północnej,

Środkowej i Karaibów. W 2011 został uznany MVP Pucharu Hiszpanii. W swojej karierze reprezentował amerykański US Santa Barbara, hiszpańskie CV Almerii, włoski NMV Castellana i belgijskie Noliko Maaseik. Z tym ostatni klubem uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Jest to siódmy zawodnik zakontraktowany przez Espadon i jednocześnie trzeci zagraniczny. Wcześniej do zespołu dołączyli Eemi Tervaportti (Stade Poitiers), Justin Duff (Olimpiacos Pireus), Mateusz Malinowski (Cuprum Lubin), Bartosz Gawryszewski (Lotos Trefl Gdańsk), Marcin Jaskuła (SMS Spała) oraz Adrian Kacperkiewicz (MOS Wola Warszawa).

Kilku graczy pożegnało się z Espadonem po sezonie 2016/2017. Byli to Łukasz Perłowski (Asseco Resovia Rzeszów), Dominik Depowski (również klub z Podkarpacia), Maciej Wołosz, Maciej Kozłowski (Lotos Trefl Gdańsk), Danaił Miłuszew i Michal Sladecek. Ważny kontrakt ma między innymi Michał Ruciak.

Zobacz wideo
Więcej o: