Sport.pl

Liga Światowa. Polska - USA. Co się musi stać, by Polska awansowała do Final Six?

Sobotnie zwycięstwo nad Iranem 3:0 w Lidze Światowej jest niezwykle cenne w kontekście walki polskich siatkarzy o awans do Final Six w Kurytybie. Sytuacja w grupie jest wyrównana, jednak kolejna wygrana na pewno będzie premiować zespół Ferdinando De Giorgiego. W niedzielę o 20.25 mecz z USA, relacja na żywo w Sport.pl

Przed meczem z Iranem Polacy wiedzieli jedno - że trzeba wygrać za trzy punkty i powtórzyć ten wynik w niedzielnym meczu z USA oraz liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. 

Po pewnym zwycięstwie 3:0  i układzie innych wyników sytuacja naszej drużyny stała się lepsza.

Po ośmiu z dziewięciu kolejek fazy interkontynentalnej mamy cztery zwycięstwa, 12 punktów i bilans setów 16-16. To daje nam piątą pozycję w ogólnej tabeli pierwszej dywizji. Wyprzedziliśmy w niej USA, Kanadę, Rosję i Bułgarię. Bułgarzy wygrali w sobotę z Serbią 3:2 i mają tyle samo zwycięstw co my, ale mniej punktów.

To oznacza, że nasza sytuacja jest bardzo dobra. Przyszłość zależy od nas. Jeśli wygramy w niedzielę z USA, to awansujemy do Final Six. Wystarczy nawet zwycięstwo 3:2, bo wtedy będziemy mieli pięć wygranych meczów i 14 punktów, więc wyprzedzić nas będzie w stanie tylko Rosja (jeśli wygra z Iranem 3:0 lub 3:1). A ewentualny spadek na szóste miejsce niczym nie skutkuje, bo ta pozycja też daje prawo gry w Kurytybie.

Teoretycznie możliwe jest nawet, że zostaniemy w "szóstce" mimo porażki. Ale teoretyczne nie równa się prawdopodobne. W takim przypadku naszą kadrę na pewno wyprzedziliby Amerykanie, musielibyśmy więc liczyć na to, że swoje ostatnie mecze przegrają Rosjanie, Bułgarzy i Kanadyjczycy. Te zespoły - tak jak my - mają bilans czterech zwycięstw i czterech porażek. A trzeba pamiętać, że o kolejności w tabeli decyduje liczba wygranych meczów, a następnie zdobyte punkty.

Więcej o:
Komentarze (11)
Liga Światowa. Polska - USA. Co się musi stać, by Polska awansowała do Final Six?
Zaloguj się
 • egalite11

  Oceniono 5 razy 3

  Nawet nie potraficie zaktualizować tabeli, wielka bieda intelektualna was dopadła!?

 • Stiff P

  Oceniono 3 razy 3

  poprawka co do artykułu: zwycięstwo Polski 3:2 z USA nie "może", ale na pewno da nam awans do Final Six Ligi Światowej !!!

 • zostawciemniewspokoju

  Oceniono 1 raz 1

  Artykuł wisi od wczoraj, pisze o aktualnej sytuacji, ale tabela to zaciemnia. "Najlepszy serwis sportowy". Żal.

 • amuzc

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu to kombinowanie, co by było gdyby...
  Gdyby ci przegrali a tamci wygrali za 3 pkt, inni znowu przegrali za 2 itd.
  Jak jest słaba drużyna i słabo gra to spekulacje są zawsze.
  Nie pamiętam kiedy, po grze polskiej drużyny, nie spekulowano.
  Wygląda na to, że skończyła się pewna era "dominacji" polskiej siatkówki.
  Teraz jest średnio, w okolicach 5-6 miejsca w Europie.

 • pedro.666

  0

  Nigdzie nie mogę znaleźć podstawowej informacji, na żadnym portalu, wy cholernie mądrzy redaktorzy sportowi!!! Mianowicie: czy jest możliwość, że już PRZED meczem siatkarze USA będą wiedzieć, że nie awansują??? To jest najważniejsza sprawa dotycząca tego meczu, a Was interesuje wszystko inne, tylko nie to... :(((

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy -1

  To FInal SIx to czyst komercyjna imprezka, na której zarabia paru sprytnych LAtynosów. Poziom rozgrywek jest lekko wakacyjny, a głupi kibice sa nabierani, że to jakas wazna imprezka.
  Nieważna.
  Druzynki w rezerwowych składach (z wyjątkiem naszej, bo ta sie nadęła, napięła...).
  Na powazny turniej przyjedzie prawdziwa Rosja, prawdziwa Brazylia, prawdziwy Iran, prawdziwe USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX