Siatkówka. W kolejnym sezonie Miłosz Hebda zagra we Włoszech

Występujący w poprzednim sezonie w Lotosie Treflu Gdańsk polski przyjmujący, Miłosz Hebda, przenosi się do Włoch. Jego nowym klubem został zespół Serie A New Mater Volley Castellana Grotte.

Miłosz Hebda mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie klubowe. Karierę rozpoczynał w Dunajcu Nowy Sącz i SMS-ie Spała. Następnie związał się ze Skrą Bełchatów, lecz nie był tam zawodnikiem szóstkowym. Postanowił więc pójść dalej i przenieść się do AZS-u Częstochowa. Jego kolejnym klubem był MKS Będzin. Przyjmujący prezentował się tam nieźle, a gra w ostatnim sezonie poskutkowała zainteresowaniem Andrei Anastasiego jego osobą. Z Lotosem Treflem Gdańsk związany był przez dwa lata (2015-2017). Po minionym sezonie rozstał się z polską ligą - jego kolejną drużyną będzie włoski New Mater Volley Castellana Grotte.

26-letni przyjmujący w polskiej lidze zdobył kilka wyróżnień. Był brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów (2009), srebrnym Klubowych Mistrzostw Świata (2009), rok później wraz z zespołem stanął na 3. miejscu podium Ligi Mistrzów i zdobył mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma również Puchar Challenge (2012) oraz krajowy Superpuchar (2015).

Miłosz Hebda to także reprezentant Polski, jednak regularnie grał wyłącznie w zespołach młodzieżowych. Wygrał turniej EEVZA (2008), złoto Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2009) oraz srebro Letniej Uniwersjady (2013).

Więcej o: