Sport.pl

Siatkówka. Nieoczekiwany obrót w sprawie kubańskich siatkarzy skazanych za gwałt?

Wydawało się, że sprawa kubańskich siatkarzy, których skazano na karę więzienia za gwałt podczas Ligi Światowej w Finlandii, jest już zamknięta. Okazuje się jednak, że możliwy jest ponowny proces, ponieważ ofiara zmieniła zeznani

Czterej zawodnicy reprezentacji Kuby – Alfonso Gavilan, Ricardo Calvo, Osmany Uriarte i Rolando Cepeda - zostali skazani na pięć, a Luis Sosa na ponad trzy lata więzienia za gwałt, którego wspólnie dopuścili się w lipcu 2016 roku w hotelu w fińskim Tampere. Dodatkowo siatkarze musieli zapłacić po 24 tysiące euro jako zadośćuczynienie ofierze przestępstwa. Kadra przebywała w Europie, by uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Światowej.

Greckie „SDNA” podało, że sprawy nie można jednak uznać za zakończoną. Ponoć ofiara zmieniła zeznania, co powoduje, że przypadek ponownie zostanie rozpatrzony. To oznacza, że Kubańczycy mogą mieć nadzieję na korzystniejszy dla siebie wyrok. Dla zawodników skazanie oznaczało nie tylko pozbawienie wolności, ale również utratę reputacji i kontraktów, które opiewały na kilkaset tysięcy euro.

Kubańska federacja jedynie tymczasowo zawiesiła siatkarzy. - Straciłem wszystkie pieniądze, które zarobiłem w Grecji. Na Kubie nie ma Skype'a, więc moja żona i dzieci muszą jechać do Moskwy, żeby się ze mną połączyć. Niedługo spędzę moje pierwsze urodziny w więzieniu. Jestem tym wszystkim bardzo przytłoczony. Wszystko zostało zniszczone w ciągu jednej nocy – jeszcze w marcu mówił jeden ze skazanych, Rolando Cepeda.

Siatkówka. Wilfredo Leon zagra w reprezentacji Polski? Kadrowicze: "Nie mamy nic przeciwko"

Więcej o:
Komentarze (2)
Siatkówka. Nieoczekiwany obrót w sprawie kubańskich siatkarzy skazanych za gwałt?
Zaloguj się
  • boromir195419

    Oceniono 3 razy -1

    Pewnie wręczono zgwałconej dużą kase i zmieniła zeznanie bo zgwałcenie już sie nie ''odgwałci;; a z czegoś żyć musi / powinna ''wydusić z nich wszystko co w życiu zarobili / Moim zdaniem dziewczyna ma racje chociaż z drugiej strony ........... honor też jest ważny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX