Siatkówka. Sladjana Mirković zawodniczką Chemika

Sladjana Mirković ma 21 lat i gra na pozycji rozgrywającej. Poprzedni sezon spędziła w Telekomie Baku - klubie, z którym Chemik Police rywalizował w Lidze Mistrzyń. W kolejnym zdecydowała się jednak związać właśnie z mistrzyniami Polski.

- Cieszę się, że dołączę do Chemika. Aktualnie czekam na rozpoczęcie zgrupowania reprezentacji i postaram się powalczyć o miejsce w składzie na Grand Prix. Po okresie kadrowym stawiam się w nowym klubie. Nie mogę się doczekać – zapowiada Sladjana Mirković.

Serbska siatkarka ma za sobą tylko rok gry za granicą. Przed związaniem się z Telekom Baku występowała w Partizanie Belgrad (2012-2015) oraz Dinamie Azotara Pancevo (2015-2016). Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie sukcesy klubowe – dwukrotnie sięgała po mistrzostwo Serbii (2014, 2015), a raz po brąz (2013) i Puchar tego kraju (2015). Poza tym dwa razy zdobyła Superpuchar Serbii (2013, 2014). Jest również aktualną mistrzynią Azerbejdżanu.

Zawodniczka występuje także w reprezentacji. Zdobyła brąz mistrzostw świata i Europy kadetek, srebro mistrzostw Europy juniorek (2012) oraz 3. miejsce igrzysk Starego Kontynentu (2015).

Mirković przyszła do klubu z Polic jako zastępstwo dla Joanny Wołosz, która po dwóch latach współpracy pożegnała się z klubem. Poza nią po raz pierwszy z drużyną związała się Alex Holston z uniwersytetu na Florydzie. Kontrakty przedłużyli Stefana Veljković i trener Jakub Głuszak.

W przyszłym sezonie w Chemiku nie będzie można zobaczyć natomiast Aleksandry Jagieło, Madelaynne Montańo oraz Jeleny Blagojević. Spekuluje się, że do klubu dołączy Natalia Mędrzyk z Impelu Wrocław.

Zobacz wideo
Więcej o: