Siatkówka. Joanna Wołosz odchodzi z Chemika Police

Po dwóch latach gry w Chemiku Police Joanna Wołosz opuszcza klub. Nie jest znana przyszłość zawodniczki, a także to, która siatkarka zastąpi ją na pozycji pierwszej rozgrywającej zespołu.

- Dziękuję kibicom za wspólne dwa lata - za doping, wsparcie, wszystkie miłe słowa. Każdy sportowiec w życiu musi podejmować decyzje, teraz przyszedł czas na mnie. W przyszłym sezonie nie zagram w Chemiku. Zdecydowałam się na zmianę, po prostu chcę jeszcze spróbować czegoś innego – mówi Joanna Wołosz.

Zawodniczka z Chemikiem Police związana była od 2015 roku. Wcześniej występowała między innymi we włoskim Unedo Yamamay Busto Arsizio (2013-2015), BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała (2011-2013) oraz Impelu Wrocław (2009-2011). W sezonie 2016/2017 była statystycznie najlepszą rozgrywającą w Orlen Lidze.

Wołosz to również etatowa reprezentantka Polski. W kadrze gra od 2010 roku, kiedy została powołana przez trenera Jerzego Matlaka na turniej Volley Masters Montreux i na mistrzostwa świata. Ostatnio brała udział w turnieju kwalifikacyjnym do siatkarskiego mundialu. Zajmując 3. miejsce w tabeli Polskie siatkarki nie uzyskały awansu.

W karierze zdobyła między innymi brązowy medal Ligi Europejskiej (2014) oraz srebro igrzysk europejskich (2015). Sięgnęła także po 2. miejsce mistrzostw Włoch (2014) oraz Ligi Mistrzyń (2015). Z Chemikiem dwa razy wygrała mistrzostwo i Puchar Polski.

Do tej pory z klubu z Polic odeszły Wołosz, Jelena Blagojević, Madelaynne Montaño oraz Aleksandra Jagieło. Władze przedłużyły kontrakt z trenerem Głuszakiem i podpisały nowy z Alex Holston. W ich kręgu zainteresowań ponoć znajdują się Natalia Mędrzyk i Megan Courtney z Impelu Wrocław oraz Sladjana Mirkovic z Telekomu Baku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.