Siatkówka. Włoski trener zastąpi Philippe'a Blaina w PGE Skrze Bełchatów?

Po odejściu z PGE Skry Bełchatów trenera Philippe'a Blaina kibice wicemistrzów Polski czekają na informacje dotyczące jego następcy. Z nieoficjalnych informacji "Dziennika Łódzkiego" wynika, że faworytem jest Włoch Roberto Piazza.

Działacze Skry od pewnego czasu poszukują nowego trenera. Philippe Blain zdobył z zespołem w tym sezonie wicemistrzostwo Polski, lecz teraz zamierza się skoncentrować na pracy z męską reprezentacją Japonii. Wśród kandydatów do jego zastąpienia wymieniało się m.in. Daniela Castellaniego czy Dominique Baeyensa, lecz żaden z nich nie przyjął propozycji. Teraz okazuje się, że najbliżej osiągnięcia porozumienia jest znany na polskich parkietach Roberto Piazza.

49-latek pracował w sezonie 2014/2015 w Jastrzębskim Węglu. Prowadził także grecki Olympiakos Pireus, włoskie Bre Banca Lanutti Cuneo i Azimut Modenę, z której został zwolniony w lutym tego roku. Jest też jednym z najbardziej utytułowanych siatkarskich szkoleniowców. W swoim dorobku ma m.in. trzy triumfy w Lidze Mistrzów i dziewięć złotych medali mistrzostw Włoch.

Spośród zawodników bełchatowskiej Skry kontrakty przedłużyli Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Nikołaj Penczew, Marcin Janusz i Robert Milczarek. Ponadto do drużyny dołączyli rozgrywający Grzegorz Łomacz i środkowy Patryk Czarnowski. Pierwszy przyszedł z Cuprum Lubin, drugi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wciąż nieznane są zamiary Bartosza Kurka, który rozważa podobno przenosiny do tureckiego Ziraat Bankasi Ankara.