Siatkówka. Dawid Konarski zagra w tureckim Ziraat Bankasi Ankara

Choć informacja o tym, że najlepszy atakujący PlusLigi sezonu 2016/2017, Dawid Konarski, opuści ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i przeniesie się do klubu z zagranicy pojawiła się dopiero wczoraj, to już wiadomo, gdzie zagra w kolejnych rozgrywkach. Jego nowym klubem będzie Ziraat Bankasi Ankara.

Jako pierwszy, już kilka tygodniu temu, informację o odejściu Konarskiego z ZAKSY podał jego manager, Georges Matijasević. Zawodnik, pytany przez polskie media o swoje plany poza granicami Polski, jeszcze wtedy odpowiadał, że nic mu o tym nie wiadomo. Tymczasem w piątek klub z Kędzierzyn-Koźla podał, że mistrz świata i zdobywca "podwójnej korny" w sezonie 2016/2017 opuści zwycięzców PlusLigi.

- Postanowiłem spakować swój plecak po 9 latach grania w Polsce i spróbować czegoś innego. Kwestia finansowa również była mocno istotna, oferta przy której nie mogłem przejść obojętnie mając tylko jedno życie i jedno zdrowie, więc z niej skorzystałem - powiedział sam zainteresowany.

Potwierdziły to zagraniczne media, podając, że Konarski w przyszłych rozgrywkach będzie występował w lidze tureckiej, a konkretnie w klubie Ziraat Bankasi Ankara. W tym sezonie zespół ten zajął 4. miejsce w rozgrywkach, w walce o brązowy medal przegrywając z Fenerbahce Stambuł. Występowali w nim między innymi David Lee, Cristian Savani, Kay Van Dijk oraz Iwan Komarow.

Dawid Konarski do ZAKSY przeszedł jako mistrz Polski z Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem z Kędzierzyna-Koźla sięgnął po dwa kolejne zwycięstwa w PlusLidze oraz Puchar Polski. - Serdecznie dziękuję całej rodzinie ZAKSY! Dziękuję Fefe, że 2 lata temu znalazłem się w jego notesie i Sebastianowi, że tego nazwiska z notesu nie wymazał. Całemu sztabowi fantastycznych ludzi, z którymi miałem okazję pracować w klubie (Tomek, Michał, Oskar, Piotr, Paweł, Remik, Kamil, Ivo) i wszystkim osobom pracującym w strukturach klubu i na hali, to była ogromna przyjemność - podkreślił Konarski.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.