Sada Cruzeiro z imponującym osiągnięciem

Najlepsza siatkarska drużyna świata, Sada Cruzeiro, może pochwalić się znakomitym osiągnięciem. Mistrzowie Brazylii wygrali w lidze wszystkie 11 meczów tego sezonu, zdobywając 32 z 33 możliwych punktów.

Podopieczni Marcelo Mendeza, który miał szansę zostać nowym trenerem reprezentacji Polski z każdym kolejnym meczem udowadniają swoją wielkość. W październiku zdobyli klubowe mistrzostwo świata po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat. Dwukrotnie pokonali najlepszy europejski zespół, Zenit Kazań, odpowiednio 3:1 i 3:0.

W Brazylii tym bardziej nie mają sobie równych. Rozegrali dotychczas 11 spotkań, wszystkie kończąc zwycięstwem, a punkt stracili jedynie z drużyną Sesi Sao Paulo, drugą najlepszą w lidze. Sada wygrała 33 sety, tracąc przy tym 3...

Prym w ekipie z Belo Horizonte wiedzie dwóch Kubańczyków, Joandry Leal i Roberlandy Simon. W ataku znakomicie spisuje się rezerwowy reprezentacji "Canarinhos", Evandro Guerra, a rozegraniem rządzi William Arjona, przez wielu uznany za najlepszego rozgrywającego świata.

Do końca sezonu zostało jeszcze 11 kolejek. Następna z nich odbędzie się już w roku 2017. Sada Cruzeiro pewnie zmierza po czwarte z rzędu mistrzostwo Brazylii. Nad drugim Sesi Sao Paulo ma w tabeli przewagę 6 punktów.

Więcej o: