Siatkówka. Świderski: Bociek ma problemy ze zdrowiem. Ale to nie jest nawrót nowotworu

Grzegorz Bociek nie gra i nie trenuje od trzech tygodni, bo ma kłopoty ze zdrowiem. - Już gdzieś padły słowa, że ma nawrót choroby nowotworowej. Broń Boże - mówi Sebastian Świderski, prezes Zaksy Kędzierzyn-Koźle, której zawodnikiem jest 25-letni atakujący

Obserwuj @LukaszJachimiak

Bociek to były reprezentant Polski, który we wrześniu 2014 roku dowiedział się, że choruje na nowotwór układu limfatycznego. Siatkarz zawiesił karierę, poddał się leczeniu i wygrał z chorobą. O swoim wielkim zwycięstwie poinformował w kwietniu 2015 roku.

Teraz nie gra od 26 listopada, gdy wystąpił w wygranym przez Zaksę 3:0 meczu z AZS-em Częstochowa. Fani zaczęli się obawiać, że nastąpił nawrót choroby nowotworowej, ale informację tę zdementował prezes Zaksy, Sebastian Świderski.

- Musi kontrolować swoje zdrowie. Chodzi o plecy. Broń Boże nie jest to nawrót choroby. Wiem, że już takie słowa gdzieś padły, wiem, że takie plotki się pojawiły, dlatego warto uspokoić kibiców - mówi Świderski. - Grzegorz w maju miał operację kręgosłupa, teraz musi te plecy sprawdzić, w bieżącym tygodniu powinno się wyjaśnić, jak z nimi jest, co dalej robić - dodaje.

Bartosz Kurek spotyka się z koleżanką po fachu! [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA