Prawdziwe siatkarskie emocje w Częstochowie! Wielki Finał Turnieju Kinder + Sport

W czasie kiedy reprezentanci Polski w pocie czoła szykują się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio, ich przyszli następcy toczyli zacięte boje w Wielki Finale Turnieju Kinder + Sport

Tegoroczny Wielki Finał dziewiątej już edycji turnieju Kinder + Sport rozegrano w Częstochowie, mieście o wielkich zasługach dla historii siatkówki - to tutaj swoje wielkie kariery w dużej siatkówce rozpoczynali tacy zawodnicy jak Fabian Drzyzga, Michał Winiarski, Piotr Gacek czy Ambasador turnieju, a od kilku dni trener beniaminka Plusligi GKS Katowice - Piotr Gruszka.

Tegoroczny finał był wyjątkowy pod wieloma względami - po 3 latach i finałach w Drzonkowie i Krakowie rozgrywki wróciły do województwa Śląskiego, gdzie w Zabrzu cała historia mini siatkówki miała swój początek. Rekordowe były ilości boisk i hal - rozgrywki przeprowadzono na 5 nowoczesnych obiektach, które użyczyły między innymi władze miasta Częstochowy, a samych boisk było aż 36. Po raz pierwszy w historii turnieju ponad 1500 uczestników finału przemieszczało się pomiędzy obiektami i miejscami noclegu przy pomocy specjalnej linii autobusowej. Wyniki można było po raz pierwszy śledzić przy pomocy specjalnej aplikacji, a mecze finałowe transmitowano na żywo w Internecie.

Spotkania dostarczyły zarówno zawodnikom, jak i kibicom wielu emocji. Wiele spotkań kończyło się tie-breakami, co stanowiło nie lada problem dla organizatorów powodując nieuniknione opóźnienia w rozgrywkach. Wśród kibiców można było dostrzec znane postaci polskiej siatkówki - dwóch wybitnych środkowych Wojtek Grzyb oraz Patryk Czarnowski kibicowało swoim latoroślom, którzy choć nie wygrali, to w ocenie obu siatkarzy dali z siebie wszystko i przeżyli przygodę swojego życia. - Wielokrotny mistrz Polski i v-ce mistrz Świata stanowił nie lada atrakcję finału Kinder+Sport - widać było, że zawodnik Lotosu Trefla Gdańsk, a prywatnie tata grającego w turnieju Michała, jest jedną z gwiazd siatkówki.

Podobnie, jak i obaj Ambasadorzy turnieju - Sebastian Świderski i Piotr Gruszka . Obaj mają w sumie blisko 800 występów w kadrze Polski. Obaj objechali wszystkie hale rozdając tysiące autografów. Nie ograniczyli się jednak do samych podpisów - hitem internetu stały się filmy, gdzie gwiazdy siatkówki dołączyły do rozgrzewających się zespołów i rozegrały pokazowy mecz z zawodniczkami przeciwnych sobie drużyn.

Po rozegraniu 1488 spotkań, w których udział wzięło 288 drużyn, spotkania finałowe, które odbywały się, w goszczącej na co dzień siatkarzy miejscowego AZS Częstochowa Hali Sportowej Częstochowa , śledziło setki, a być może tysiące kibiców. - Mam wrażenie, że na trybunach jest więcej kibiców niż podczas naszego spotkania tutaj - dodał Sebastian Świderski - ambasador turnieju, a dziś prezes mistrza Polski - Zaksy Kędzierzyn - Koźle.

Poziom sportowy wielkiego finału Kinder+Sport można określić jednym słowem jako kosmiczny. Zawodnicy i zawodniczki dali z siebie wszystko, co zresztą zgromadzonej publiczności, wyposażonej w bębny i trąbki przypadło ewidentnie do gustu, bowiem harmider na trybunach przypominał ten, który znamy z meczów kadry Polski. W nagrodę najlepsze drużyny wyjadą specjalnym autobusem już za kilka dni na wyjazd marzeń, podczas którego nie tylko będą kibicować reprezentacji Polski podczas turnieju Final Six, ale i spotkają się z naszymi kadrowiczami podczas ich treningu, potrenują pod okiem Sebastiana Świderskiego i Piotrka Gruszki oraz zwiedzą atrakcje regionu. Tegoroczni zwycięzcy przyjadą do Krakowa z tak odległych zakątków Polski jak Goleniów i Starogard.

Medaliści jak co roku odebrali okazałe puchary i nagrody rzeczowe, nowością było kolorowe konfetti znane z finałów mistrzostw Polski i meczów kadry Polski. Za rok jubileuszowa, dziesiąta edycja największego na świecie turnieju mini siatkówki, skierowanej do młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. W tym roku po raz kolejny w eliminacjach wzięło udział ponad 40 000 młodych sportowców, którzy w przyszłości, podobnie jak Kamil Droszyński (mistrz świata i Europy kadetów) czy Karol Kłos i Mateusz Mika stanowić będą o sile reprezentacji Polski w siatkówce.

Turniej od 9 lat organizowany jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej, przy współpracy z Ferrero Polska Commercial i JM Marketing Group.

Wyniki XXII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport

Dwójki Chłopców:

1. KS Wifama Łódz´

2. IKS Atak SP 19 Elbląg

3. LKS Bobowa

dwójki dziewcząt:

1. MKS Dwójka Zawiercie

2. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

3. MKS przy MOS w Wieliczce

trójki chłopców:

1. UKS SET Starogard Gdański

2. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

3. DMKS Plas Kielce 1

trójki dziewcząt:

1. UKS Karb Bytom

2. MKS przy MOS w Wieliczce 1

3. Energa Gedania Gdańsk

czwórki chłopców:

1. DMKS Plas Kielce

2. ądecki Klub Piłki Siatkowej Dunajec Nowy Sa?cz

3. KS Metro Warszawa

czwórki dziewcząt:

1. GTS Plas Gryfice / Barnim Goleniów

2. UKS Dwójka Krynica Zdrój

3. MKS V LO Rzeszów I

Pełne wyniki na stronie www.kindersport.pl oraz na oficjalnym FP https://www.facebook.com/kindersportpolska

Polacy wygrali klasyfikację medalową na ME! Oto radość naszych bohaterów [ZDJĘCIA]