"Kat". Biografia Huberta Wagnera

Dlaczego Hubert Wagner był "katem"? Jak bez trenerskiego doświadczenia doprowadził kadrę siatkarzy do największych zwycięstw w historii? Jaką cenę zapłacił za swój sukces? - odpowiedzi m.in. na te pytania poznacie, czytając biografię Huberta Wagnera "Kat", która trafiła do księgarń.

Hubert Wagner miał trzydzieści dwa lata i nie miał żadnego trenerskiego doświadczenia, gdy objął kadrę polskich siatkarzy. W ciągu zaledwie czterech lat doprowadził ją do największych triumfów w historii. Obiecał, że przywiezie złoto z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Dotrzymał słowa. A przy okazji nauczył Polaków, jak wygrywać z "niepokonaną" reprezentacją Związku Radzieckiego. Za sukces zapłacił wielką cenę, przez całe życie próbując ścigać się z legendą Kata.

Grzegorz Wagner - syn największego trenera w dziejach polskiej siatkówki odkrywa fascynującą i skomplikowaną biografię legendy sportu. Opowiada o krętej drodze na sportowy szczyt, sukcesach i porażkach Huberta Jerzego Wagnera.

Mówiono o nim, że jest katem, bo dręczył swoich siatkarzy. Bzdura. Kat nie ma prawa popełniać błędu - i właśnie tego mój ojciec oczekiwał od siebie i od innych. Dlatego został Katem. (Grzegorz Wagner)

Możecie mówić, że jestem ostatnim draniem i najgłupszym trenerem na świecie. To mnie nie obchodzi. Ale musicie nie tylko dokładnie słuchać, co mówię, ale i święcie wierzyć, że mam rację. A komu się nie podobają moje zasady, niech... (Hubert Wagner po objęciu kadry polskich siatkarzy).

Tytuł: KAT. Biografia Huberta Wagnera

Autor: Grzegorz Wagner, Krzysztof Mecner

Wydawca: Agora SA

Data wydania: 26.08.2014 r.

>>>E-book dostępny w Publio.pl <<<

Więcej o: