Enea Cup 2012. W Radomiu zagrają gwiazdy żeńskiej siatkówki

Turniej finałowy o siatkarski Puchar Polski Enea Cup 21012 z udziałem Muszynianki Muszyna, Atomu Trefl Sopot, BKS -u Bielsko - Biała i MKS -u Dąbrowa Górnicza rozpocznie się w piątek w Radomiu.

Turniej finałowy o Puchar Polski to pierwsza w tym sezonie okazja dla rodzimych zespołów na zdobycie prestiżowego trofeum na krajowym podwórku. Rywalizacja będzie się toczyć o prestiż, miejsce w europejskich pucharach, a także znaczącą nagrodę pieniężną. Bez dwóch zdań: jest zatem o co walczyć. Nie ma także wątpliwości, że poziom sportowy imprezy w Radomiu powinien zadowolić nawet najwybredniejszych sympatyków piłki siatkowej. Wszak do spotkań, najpierw półfinałowych, a następnie finału przystąpią drużyny ze ścisłej czołówki krajowej. Spośród czterech ekip, które powalczą na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji aktualnie wszystkie plasują się w czołowej czwórce najwyższego szczebla krajowych rozgrywek. Muszynianka otwiera klasyfikację żeńskiej Plus Ligi, atomówki z Sopotu zajmują drugą lokatę, Dąbrowa Górnicza jest trzecia, a BKS Bielsko plasuje się tuż za podium. Trenerem ostatniego z wymienionych zespołów jest dobrze znany w mieście nad Mleczną Mariusz Wiktorowicz. Przed laty kilka sezonów spędził w Radomiu jako zawodnik nieistniejącego już męskiego zespołu Jadaru. Pracował także w sztabie szkoleniowym tej drużyny. W 2008 roku przeniósł się do Bielska - Białej, gdzie kontynuuje pracę w roli szkoleniowca. - Nie ukrywam, że przyjazd do Radomia będzie sentymentalny. Miło wspominam czas, w którym grałem tu jako zawodnik, a następnie stawiałem pierwsze kroki trenerskie. Publiczność radomska kocha siatkówkę, dlatego przewiduję, że turniej o puchar Polski będzie w tym mieście sporym wydarzeniem. Finały powinny stać na wysokim poziomie. Przecież zagrają w cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły w kraju. Czeka nas ostra walka. Oczywiście mierzymy w najwyższe cele - powiedział Gazecie trener bielszczanek.

Impreza w Radomiu będzie specyficzna, choćby z tego powodu, że nie zagrają w niej gospodynie. Zatem teoretycznie nie ma mowy, że któremuś z zespołów będą pomagały ściany. O zwycięstwach będą decydować umiejętności, dyspozycja dnia, oraz cechy ambicjonalne. Motywatorem dla efektownej i efektywnej walki z pewnością będą nagrody finansowe. Za triumf w tegorocznej edycji przewidziano 150. tys. zł. premii. Do zgarnięcia będą także nagrody indywidualne. miedzy innymi najlepsza siatkarka turnieju (MVP) otrzyma 10 tys. zł, natomiast wyróżnienia w poszczególnych kategoriach (m.in. najlepszej przyjmującej, blokującej, rozgrywającej) to pochwały w wysokości 5 tys. zł. W poprzedniej edycji PP laur przypadł siatkarkom z Muszyny. Czy i tym razem "mineralne" powtórzą sukces, a może okazałe trofeum trafi w inne ręce? O tym kibice w Radomiu przekonają się w sobotnie popołudnie.

Warto wiedzieć

Program turnieju

Półfinały: piątek (27. stycznia), godz. 16.30 Atom Trefl Sopot - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, godz. 20 BKS Aluprof Bielsko - Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Finał: sobota, godz. 14.30.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.

Ignaczak siatkarzem roku

Więcej o: