"Duma Janeckiego" wreszcie gotowa. Oficjalne otwarcie we wrześniu

W czwartek nastąpił odbiór od wykonawcy i przekazanie inwestorowi w użytkowanie nowej hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju

- Nie ukrywam, że jest to moja duma, tak jak ktoś kiedyś napisał na ruinach [starego obiektu przy ul. Leśnej - przyp. red.] - podkreślił Marian Janecki, prezydent Jastrzębia. Przypomnijmy, że plany budowy (pierwotnie zakładano modernizację starej hali) nowoczesnego obiektu sportowego w Jastrzębiu sięgają 2005 roku, ale umowę na jej wykonanie podpisano dopiero w grudniu 2009 roku. Roboty związane z jej budową ruszyły z początkiem 2010 roku.

Koszt inwestycji zrealizowanej przez konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA, Acciona Infrastruktura SA i Mostostal Puławy SA. to 42 mln zł.

Zarządcą nowego obiektu będzie jastrzębski MOSiR. Kierownikiem hali został 31-letni Damian Kiełbasa, były hokeista JKH GKS Jastrzębie.

W nowoczesnej hali będzie mogło zasiąść 3 tys. widzów. Od najbliższego sezonu swoje mecze będą w niej rozgrywać siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Oficjalne otwarcie obiektu ma nastąpić we wrześniu.