Siatkówka. Andrea Anastasi poprowadzi ONICO? Mamy komentarz trenera

Jak podała "La Gazetta Dello Sport", Andrea Anastasi, który od 2014 roku prowadzi Trefl Gdańsk, w kolejnym sezonie przeniesie się do ONICO Warszawa. - To absolutnie nie jest prawda - mówi Sport.pl Anastasi
Zobacz wideo

Andrea Anastasi był trenerem reprezentacji Polski w latach 2011-2013, zdobył z nią brązowy medal mistrzostw Europy i wygrał Ligę Światową w 2012.

Włoch pojawił się w Polsce ponownie w 2014 roku, by związać się z Treflem Gdańsk. Uznawany jest za jednego z głównych autorów odbudowy klubu w PlusLidze. W pierwszym sezonie prowadzenia zespołu sięgnął po Puchar Polski oraz srebro mistrzostw kraju.

Andrea Anastasi przeprowadził również drużynę przez kryzys finansowy, spowodowany odejściem jednego z tytularnych sponsorów. Drużyna mimo kłopotów sięgnęła w 2018 roku po kolejny Puchar Polski i brąz PlusLigi. W sezonie 2018/2019 jest na 7. miejscu w tabeli (5 wygranych meczów, 7 przegranych).

Andrea Anastasi przeniesie się do ONICO?

We wtorek "La Gazetta Dello Sport" podała, że ten sezon będzie ostatnim, który Anastasi spędzi w Treflu Gdańsk. - Andrea Anastasi podpisał dwuletni kontrakt z ambitną Warszawą, która właśnie związała się z Kurkiem i dlatego nie potwierdziła przedłużenia umowy Stephane'a Antigi. ONICO chce być nową siłą polskiej siatkówki - czytamy w artykule Gian Luci Pasiniego.

Włoski trener skomentował tę sprawę dla Sport.pl. - To absolutnie nie jest prawda. To tylko spekulacje - mówi nam szkoleniowiec Trefla.

Kolejny mecz gdańszczanie zagrają w Katowicach z GKS-em - w piątek o 20.30.

Więcej o: