ONICO Warszawa rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu!

W poniedziałek 20 sierpnia siatkarze ONICO Warszawa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Podopieczni trenera Stephane'a Antigi przeszli badania w Centrum Medycznym Gamma oraz odbyli pierwszy trening w nowym składzie.

Pierwszy dzień treningowy stołeczni siatkarze rozpoczęli od badań lekarskie w Centrum Medycznym Gamma. – Dzisiejsze badania miały charakter przesiewowy, dopiero na ich podstawie zaplanujemy cykl kompleksowych badań dla całego zespołu ONICO Warszawa. Kluczem do odniesienia sportowego sukcesu wydaje mi się współpraca sportowców z wyspecjalizowanym pionem medycznym. Dlatego przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu każdy z siatkarzy ONICO zostanie przez nas dogłębnie zbadany – powiedział dr Grzegorz Adamczyk, Ordynator CM Gamma, Dyrektor Medyczny, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Łukasz Wiese, Jan Nowakowski i Bruno Romanutti w Centrum Medycznym Gamma.Łukasz Wiese, Jan Nowakowski i Bruno Romanutti w Centrum Medycznym Gamma. Jacek Wójcikowski

Pierwszy trening nowego sezonu odbył się po południu w Arenie Ursynów. Udział w nim wzięło dziesięciu zawodników ONICO Warszawa: Jakub Kowalczyk, Konrad Buczek, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Łukasz Wiese, Dominik Jaglarski, Bruno Romanutti, Mateusz Janikowski, Jan Nowakowski i Rafael Araujo. – Ja zawsze mam straszne wyobrażenie pierwszego treningu, a moje mięśnie trzęsą się na samą myśl o zakwasach (śmiech). Na początku treningu nie było wielkiej przemowy, bo wszyscy wiemy, po co tu jesteśmy… żeby pracować i grać jak najlepiej potrafimy. Fabio dał nam kontrolowany wycisk, tak żebyśmy jutro rano mogli wstać z łóżek na siłownię. Zaznaczył też, że nie będziemy zwalniać tempa w najbliższym czasie. Zapowiada się świetnie i już nie mogę doczekać się początku sezonu – powiedział po środkowy, Jakub Kowalczyk.

Fabio Storti i siatkarze ONICO Warszawa przed rozpoczęciem pierwszego treningu.Fabio Storti i siatkarze ONICO Warszawa przed rozpoczęciem pierwszego treningu. Jacek Wójcikowski

Podczas pierwszej fazy przygotowań w składzie ONICO Warszawa zabraknie pięciu zawodników: Damiana Wojtaszka, Bartosza Kwolka, Antoine’a Brizarda (Francja), Grahama Vigrassa i Sharone’a Vernona-Evansa (Kanada), którzy przebywają na zgrupowaniach reprezentacji przed wrześniowymi mistrzostwami świata oraz trenera Stephane’a Antigi, szkoleniowca reprezentacji Kanady. Pod jego nieobecność treningi ONICO Warszawa poprowadzą drugi trener, Fabio Storti, oraz trener przygotowania fizycznego, Wojciech Sibiga.

W najbliższych tygodniach w treningach ONICO Warszawa uczestniczył będzie również Kamil Paterek. Przyjmujący urodził się 8 stycznia 1999 roku i mierzy dwa metry wzrostu. W poprzednich dwóch sezonach występował w drugoligowym AKS Resovia Rzeszów na pozycji atakującego i przyjmującego.

Podczas treningu nie było mowy o taryfie ulgowej. Pierwszy trening trwał dwie i pół godziny – składał się z czterdziestominutowej rozgrzewki oraz blisko dwóch godzin gier siatkarskich. – Bardzo cieszę się, że wreszcie wróciliśmy do treningu. Naprawdę nie mogłem doczekać się początku przygotowań. W nadchodzącym sezonie będziemy mieć w ONICO bardzo silną grupę zawodników. Siatkarze wrócili w znakomitej formie, nowi również prezentują się bardzo bardzo dobrze. W pierwszej fazie przygotowań skupimy się na zajęciach w siłowni, ponieważ musimy zbudować kondycję na cały nadchodzący sezon. Jeśli chodzi o techniczne elementy, to w pierwszych tygodniach skupimy się na podstawowych elementach gry, które chcemy doprowadzić do perfekcji – powiedział po treningu Fabio Storti.

Więcej o: