Siatkówka. Graham Vigrass siatkarzem ONICO Warszawa

Mistrz Niemiec i najlepszy środkowy poprzedniej edycji Ligi Światowej Kanadyjczyk Graham Vigrass dołączy do klubu ONICO Warszawa w sezonie 2018/2019 PlusLigi.

– Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do drużyny ONICO Warszawa. To bardzo silny zespół, występujący w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Duży wpływ na moją decyzję o przenosinach do Warszawy miał Stephane Antiga – to znakomity trener, z którym pracuję w reprezentacji Kanady, a jego styl bardzo mi odpowiada. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o najwyższe cele. W Polsce jest wiele silnych ekip, ale uważam, że będziemy w stanie z nimi rywalizować – powiedział kanadyjski środkowy po podpisaniu rocznego kontraktu.

Jego obecność w zespole jest nieprzypadkowa. Szkoleniowcem drużyny narodowej, w której występuje Vigrass, jest Stephane Antiga, który prowadzi ONICO. Francuz już przed poprzednim sezonem sprowadził do klubu młody kanadyjski talent – Sharone’a Verona Evansa.

29-letni środkowy grał w różnych miejscach. Sezony spędzał we Francji, Tunezji, Turcji i Niemczech. Ze swoim poprzednim zespołem wywalczył dwa tytuły mistrzowskie i dwukrotnie wystąpił w Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów.

- Pracowaliśmy już z Grahamem w reprezentacji, to bardzo dobry środkowy, który na pewno zwiększy rywalizację na środku – skomentował jego transfer francuski trener ONICO. Graham Vigrass mierzy 205 centymetrów, jego zasięg w ataku to 354 cm, a w bloku 331 cm.

Zobacz wideo