Sport.pl

Czas na pożegnanie z sezonem!

W poniedziałek 23 kwietnia siatkarze ONICO Warszawa rozegrają ostatnie spotkanie w sezonie 2017/2018. Mecz, którego stawką jest 7. miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi, rozpocznie się o godzinie 20:00 w stołecznej hali COS Torwar. 

Udany początek dwumeczu

W pierwszym meczu o 7. miejsce PlusLigi ONICO Warszawa pokonało na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1. Spotkanie podopieczni Stephane’a Antigi rozpoczęli z Wojciechem Włodarczykiem na pozycji atakującego i Jędrzejem Gruszczyńskim gotowym do wejścia w roli przyjmującego.

– Występ na pozycji atakującego to dla mnie coś nowego. Wiadomo, że trudno przestawić się na inną pozycję zaledwie po kilku treningach. Na szczęście zmiana w miarę się udała, mam nadzieję, że pokazałem się z dobrej strony. Tak naprawdę nie ciąży już na nas jakaś wielka presja, więc mnie też grało się trochę swobodniej i spokojniej. Fajnie, że mogłem doświadczyć nowych rzeczy, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy to dzisiejsze spotkanie – powiedział po meczu z Cuprum Lubin Wojciech Włodarczyk.

Statuetką dla najlepszego zawodnika meczu uhonorowany został przyjmujący ONICO Warszawa, Guillaume Samica, dla którego był to przedostatni mecz w siatkarskiej karierze. – Tak naprawdę, czy Samik pokazał dziś, że czas na koniec kariery? Chyba wręcz odwrotnie – powiedział po zakończeniu spotkania Włodarczyk.

Ostatni mecz Samiki

Ostatni mecz sezonu 2017/2018 będzie także ostatnim spotkaniem w karierze Guillaume’a Samiki. Francuski przyjmujący zaliczył aż 205 meczów w barwach Francji? i rozegrał 17 sezonów w profesjonalnych ligach siatkówki, w tym ostatnie 3 w Warszawie. Wcześniej występował także w Jastrzębskim Węglu, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i AZS Częstochowa. Łącznie rozegrał więc w PlusLidze 157 spotkań i zdobył 1573 punkty.

– Naprawdę będzie mi bardzo smutno, ponieważ od wielu, wielu lat oglądałem grę Samiki i byłem pod ogromnym wrażeniem. Muszę chyba poprosić telewizję o nagranie na pamiątkę kilku jego meczów, bo nawet dzisiaj pokazał swój słynny spryt – powiedział Wojciech Włodarczyk.

– Guillaume Samica zasługuje, aby zakończyć karierę zwycięstwem, tak po prostu musi być! Bardzo dobrze spisywał się w tym sezonie, miał znakomita karierę. Nadal na treningach prezentuje wysoką formę, więc musi pozytywnie zakończyć tę wieloletnią przygodę – powiedział Stephane Antiga. Obaj Francuzi przez wiele lat spotykali się na siatkarskich boiskach. Byli przyjaciółmi z reprezentacji, rywalami w PlusLidze, a ostatecznie trenerem i podopiecznym w ONICO Warszawa.

Zakończyć na 7. miejscu

Aby zawodnicy w dobrych nastrojach pożegnali francuskiego przyjmującego, muszą po raz trzeci w tym sezonie pokonać drużynę z Lubina. Wygrana ONICO zapewni warszawianom 7. lokatę w końcowej klasyfikacji PlusLigi, natomiast w przypadku ich przegranej o ostatecznej kolejności drużyn zadecyduje złoty set.

Spotkanie ONICO Warszawa – Cuprum Lubin odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia o godzinie 20:00 w stołecznej hali COS Torwar. Wejścia i kasy obiektu zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Po zakończeniu spotkania zapraszamy na oficjalne pożegnanie Guillaume’a Samiki.

Spotkanie będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport News.

Więcej o:
Komentarze (2)
Czas na pożegnanie z sezonem!
Zaloguj się
  • kuku666

    Oceniono 3 razy 3

    Wyczuwam sponsorowany artykuł.

  • carlos0

    Oceniono 1 raz 1

    Od kilkunastu dni co chwila jest artykuł na temat dawnej siatkarskiej sekcji Politechniki Warszawskiej. Czy ta drużyna jest warta tylu wzmianek? Czy jak ktoś już zauważył są to sponsorowane artykuły?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX