Siatkówka. Będą zmiany w ONICO Warszawa? "Zaległości były tak duże, że nie jesteśmy w stanie podnieść budżetu na następny sezon"

Po dość nieoczekiwanym braku awansu ONICO Warszawy do play-off 6 PlusLigi, w klubie przyszedł czas na myślenie o kolejnych sezonach. - Zaległości, które musieliśmy uregulować były tak duże, że nie jesteśmy w stanie podnieść budżetu na następny sezon - mówi na łamach polsatsport.pl dyrektor sportowy drużyny, Paweł Zagumny.

56 punktów, 20 wygranych i finalnie 7. lokata (choć przez 10 kolejek 3. miejsce) - z takim bilansem siatkarze ONICO Warszawa zakończyli fazę zasadniczą sezonu 2017/2018 PlusLigi. Wygraną za dwa punkty w ostatnim meczu 3:2 z Cerrad Czarnymi Radom zamknęli sobie drogę do awansu do najlepszej szóstki zestawienia i nie zagrają już o medale. Wielka niespodzianka, ale i faworyt przegrał walkę o lepsze rozstawienie z Indykpolem AZS Olsztyn, Asseco Resovią Rzeszów oraz Jastrzębskim Węglem.

Podopieczni Stephane'a Antigi rywalizować będą więc o 7. miejsce w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn. Ich oponentem będą zawodnicy Cuprum Lubin, którzy fazę zasadniczą zakończyli na 8. lokacie zestawienia. Czas na myślenie o kolejnym sezonie, który warszawianie spędzą pod kierownictwem francuskiego trenera.

- Na sto procent zostają ci, którzy mają kontrakty, a więc Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Jakub Kowalczyk i dochodzący do zdrowia Sharone Vernon-Evans. Odchodzą, to mogę potwierdzić, Jan Firlej i Jędrzej Gruszczyński. Nikoli Gjorgiewowi kończy się umowa, a Wojciech Włodarczyk ma kontrakt opcjonalny. Z kolei Guillaume Samica myśli o zakończeniu kariery – mówi na łamach polsatsport.pl dyrektor sportowy klubu, Paweł Zagumny.

W kontekście budżetu klubowego były rozgrywający polskiej kadry wypowiada się ostrożnie. - Myślę, że zostaniemy na tym samym poziomie co w tym roku. Zaległości, które musieliśmy uregulować były tak duże, że nie jesteśmy w stanie podnieść budżetu na następny sezon – dodaje Zagumny.

Więcej o: