ONICO Warszawa wraca do hali Torwar

W poniedziałek 12 marca ONICO Warszawa podejmie przed własną publicznością Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Spotkanie z jurajskimi rycerzami rozpocznie się o godzinie 18:00 w stołecznej hali COS Torwar.

Powrót po dwóch tygodniach

Po dwóch tygodniach przerwy siatkarze ONICO Warszawa powrócą na plusligowy parkiet. Ostatni raz warszawianie rozegrali ligowe spotkanie 24 lutego. W bielskiej Hali pod Dębowcem ulegli gospodarzom 1:3, a MVP spotkania został atakujący BBTS Bielsko-Biała, Oleg Krikun.

– Wyobrażałem sobie, że spotkanie z bielszczanami będzie trudne i niestety się to sprawdziło. Siatkarze BBTS-u znakomicie spisywali się w grze na wysokiej piłce. Ta drużyna jest niesamowicie mocna fizycznie, co dzisiaj pokazali w dobrej zagrywce i właśnie tej wysokiej piłce. Nie byliśmy w stanie kontrolować ich ani w bloku, ani w obronie. Po naszej stronie pojawiło się sporo błędów, brakowało skuteczności w ataku, zbyt często nas blokowano. Kontuzja Damiana Wojtaszka również nam nie pomogła – powiedział po meczu z bielszczanami szkoleniowiec ONICO, Stephane Antiga.

Warszawianie wracają do zdrowia

W ostatnim czasie warszawska drużyna zmagała się z dużymi problemami zdrowotnymi. Najpierw, z powodu złamanego palca, pauzował Jan Nowakowski, chwilę później zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego przeszedł Bartosz Kwolek, a w czasie meczu z bielszczanami kontuzji kolana doznał libero, Damian Wojtaszek. Wszyscy trzej zawodnicy wrócili już do treningów, a w składzie ONICO brakuje jedynie atakującego Sharone’a Vernona-Evansa, który zmaga się z problemami przeciążeniowymi.

Jurajscy rycerze

Aluron Virtu Warta Zawiercie to absolutny beniaminek obecnego sezonu PlusLigi. Dla drużyny jest to pierwszy w historii sezon w siatkarskiej elicie. Zawiercianie wywalczyli awans pokonując w dwumeczu barażowym ostatnią drużynę zeszłego sezonu PlusLigi – AZS Częstochowa. Po historycznym awansie przyszedł czas na zmiany kadrowe i wzmocnienia w składzie. Nowym szkoleniowcem Aluronu Virtu został Włoch, Emanuele Zanini, który w przeszłości prowadził m.in. reprezentację Słowacji. Dotychczasowy trener zespołu – Dominik Kwapisiewicz pozostał w klubie i pełni funkcję asystenta Włocha.

Po dwudziestu czterech kolejkach zawiercianie plasują się na trzynastej lokacie w tabeli PlusLigi. Podopieczni trenera Zaniniego odnieśli do tej pory osiem zwycięstw i zdobyli dwadzieścia siedem punktów.

Dwa punkty w Zawierciu

W pierwszym meczu przeciwko Aluronowi górą była drużyna Stephane’a Antigi. ONICO Warszawa pokonało zawiercian 3:2, a najlepszym zawodnikiem meczu został Nikola Gjorgiew. Zwycięstwem nad Zawierciem warszawianie rozpoczęli serię trzynastu ligowych zwycięstw z rzędu. Powtórka wydarzeń byłaby więc mile widziana.

Do rewanżowego spotkania z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie dojdzie w poniedziałek 12 marca o godzinie 18:00 w warszawskiej hali COS Torwar. Wejścia i kasy obiektu zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Spotkanie z zawiercianami będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport. Partnerem meczu ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie jest dzielnica Wawer.