Siatkówka. Kłótnie w kadrze. Matlak uspokaja

PRZEGLĄD PRASY. - Szkoda, że Skowrońskiej z nami nie ma - przyznają polskie siatkarki. Z drugiej strony trener Matlak twierdzi, że ?Mgła opadła i słońce wychodzi? - czytamy w czwartkowym Fakcie. Selekcjoner jest zadowolony z podjętej decyzji, jednak atmosfera w kadrze nie jest najlepsza.

Mimo, że trener przyznaje, że atmosfera w kadrze nieco się polepszyła, wydaje się, że zawodniczki nadal nie mogą przeboleć braku powołania dla Katarzyny Skowrońskiej.

- Żal, że Kaśki z nami nie ma, ale podjąłem taką decyzję, jaką uznałem za słuszną. Mogła być inna, gdyby Skowrońska wykorzystała te szanse, które jej dawałem - przyznaje Jerzy Matlak.

W kadrze doszło do konfliktu między Skowrońską, a Anną Werblińską. Obie siatkarki nie mogły się dogadać, psuły atmosferę.

- To wynika z charakteru kobiet - opowiada Aleksandra Jagieło, która po słynnej koleżance przejęła funkcję kapitana drużyny. - Gdy w kobietach siedzi jakaś zadra, siedzi ona znacznie głębiej niż u mężczyzn. Ja nigdy nie stałam po żadnej stronie konfliktu. Szkoda jednak, że Kasi z nami nie ma. Zawodniczka tej klasy by się przydała, ale decydujące słowo należy do trenera.

Siatkarki nie chcą rozmawiać o konflikcie. Obecnie skupiają się na treningach w Spale, przygotowujących je do październikowych mistrzostw świata w Japonii.

- Konflikt? Jeżeli nawet był, to nie zadecydował o tym, że z niej zrezygnowałem. Po decyzji jaką podjąłem jest mi lżej - przyznaje na koniec Matlak.

Tak wygląda skład Polek na mistrzostwa świata:

Kadra siatkarek na mistrzostwa świata:

Rozgrywające: Milena Sadurek (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), Joanna Wołosz (Impel Gwardia Wrocław), Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot).

Przyjmujące: Karolina Kosek (Organika Budowlani Łódź), Joanna Staniucha-Szczurek (Tauron Dąbrowa Górnicza), Anna Werblińska (Aluprof Bielsko-Biała), Małgorzata Glinka-Mogentale (Vakifbank Stambuł), Aleksandra Jagieło, Klaudia Kaczorowska (obie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna).

Atakujące: Katarzyna Zaroślińska (Organika Budowlani Łódź), Joanna Kaczor (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna).

Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał (obie Bank BPS Muszynianka-Fakro Muszyna), Berenika Okuniewska (Aluprof Bielsko-Biała), Zuzanna Efimienko, Maja Tokarska (obie Impel Gwardia Wrocław).

Libero: Mariola Zenik (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), Paulina Maj (Atom Trefl Sopot), Krystyna Strasz (Tauron Dąbrowa Górnicza).

Gwiazda wraca na trudne chwile. Glinka znów w kadrze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.