Oto ostateczne miejsce reprezentacji Polski na MŚ siatkarek. Klasyfikacja końcowa

Mistrzostwa świata kobiet przeszły do historii. Złoty medal obroniła reprezentacja Serbii, która powtórzyła wynik sprzed czterech lat. Znamy także miejsca pozostałych drużyn, w tym reprezentacji Polski, która zakończyła zmagania w ćwierćfinale.

Tegoroczny turniej przejdzie do historii polskiej siatkówki. Odbywał się w dniach 23 września - 15 października na halach w Polsce i Holandii. Podczas tegorocznych mistrzostw świata Biało-Czerwone po 60 latach awansowały do czołowej ósemki MŚ. Chociaż zakończyły zmagania na 1/4 finału, to mogą być bardziej, niż zadowolone ze swojego występu.

Reprezentacja Polski na siódmym miejscu na zakończonych mistrzostwach świata

Podopieczne Stefano Lavariniego podczas tegorocznego turnieju dostarczyły polskim kibicom wszelkich możliwych emocji. W mistrzostwach zakończonych ostatecznie na siódmym miejscu były pewne wygrane 3:0 z Tajlandią, czy Koreą Południową, ale także porażka 2:3 po zaciętym meczu z Turczynkami.

Prawdziwy rollercoaster był jednak w drugiej fazie grupowej. Tam Polki przegrały 3:0 z Serbkami, ale w kolejnym meczu pewnie wygrały z mistrzyniami olimpijskimi, Amerykankami, 3:0. Potem były już dwa thrillery w walce o ćwierćfinał i wygrane 3:2 z Kanadą i Niemcami. Szczególnie mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami był niezwykle ważny, bo ewentualna wygrana za trzy punkty mogła dać słabszego (teoretycznie) rywala w 1/4 finału.

Tam Polki spotkały się z reprezentacją Serbii i, po być może najlepszym meczu tych mistrzostw, przegrały 2:3 i odpadły z turnieju. Biało-Czerwone, jak nikt podczas tych mistrzostw, postawiły się późniejszym tryumfatorkom. Dość powiedzieć, że przez cały turniej Serbki straciły za ledwie 5 setów, a w samym finale nie dały żadnych szans Brazylijkom.

W meczu o brąz to z kolei reprezentacja Włoch bez większych problemów wygrała 3:0 ze Stanami Zjednoczonymi. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Klasyfikacja końcowa MŚ siatkarek:

 1. Serbia,
 2. Brazylia,
 3. Włochy,
 4. USA,
 5. Japonia,
 6. Chiny,
 7. Polska,
 8. Turcja,
 9. Belgia,
 10. Kanada,
 11. Dominikana,
 12. Holandia,
 13. Tajlandia,
 14. Niemcy,
 15. Portoryko,
 16. Argentyna,
 17. Bułgaria,
 18. Czechy,
 19. Kenia,
 20. Korea Południowa,
 21. Kolumbia,
 22. Chorwacja,
 23. Kazachstan,
 24. Kamerun.
Więcej o: