Nieprawdopodobny wyczyn Belgijki w meczu z Holandią. Drugi wynik w historii MŚ

To był najlepszy indywidualny występ na tegorocznych mistrzostwach świata w siatkówce kobiet. Britt Herbots, przyjmująca reprezentacja Belgii błyszczała w piątkowym meczu przeciwko Holandii, była wręcz absolutną dominatorką. Belgijka zdobyła 41 punktów, co jest drugim takim wynikiem w historii kobiecego mundialu.

Piątkowy mecz Holandii z Belgią należał do jednego z najbardziej widowiskowych i zaciętych na trwających mistrzostwach świata. Po czterech zaciętych setach to Belgijki wygrały 3:1, czym sprawiła małą niespodziankę, ponieważ to dopiero ich trzecie zwycięstwo w rywalizacji z Holenderkami. 

Zobacz wideo Andrzej Wawrzyk zaliczył mocny nokaut. Wracał do ringu po 6 latach

Britt Herbots zdobyła 41 punktów i ma ogromną przewagę w klasyfikacji najlepiej punktujących podczas MŚ

Wygrana Belgii nie byłaby możliwa bez niesamowitego występu przyjmującej, Britt Herbots. Zawodniczka Azzurra Volley San Casciano zdobyła w tym spotkaniu 41 punktów - 38 z ataku, 2 blokiem i jeden bezpośrednio z zagrywki. Tym samym po czterech spotkaniach ma na koncie już 110 punktów, gdzie druga w klasyfikacji, Japonka Arisa Inoue ma ich "tylko" 82. 

Liczby Belgijskiej zawodniczki wyliczył dziennikarz Sport.pl, Jakub Balcerzak

Jak jednak informuje FIVB - lepszy wynik od Herbots, zaliczyła w 2018 roku Włoszka, Paola Egonu, która w meczu półfinałowym z Chinami zdobyła 45 punktów. - Rozmawiałyśmy w szatni o tym, że gra z Holandią, przed ich publicznością, będzie niepowtarzalnym doświadczeniem - mówiła po spotkaniu 23-latka. - To było niezwykłe, a zwycięstwo to czyste szaleństwo. Uważałyśmy, że mają mocniejszą drużynę od nas i każdy wyrwany punkt byłby dla nas bardzo ważnym dodatkiem w drugiej fazie mistrzostw. Jednak dzięki świetnej grze i odrobinie szczęścia udało nam się wygrać - dodawała, odnosząc się do czwartej partii, którą na przewagi, do 25, wygrały Belgijki.

Mimo swojego niesamowitego wyniku to Herbots podkreślała pracę wszystkich zawodniczek. - Wszystkie świetnie grałyśmy i tego właśnie potrzebujemy, żeby pokonać lepsze od nas reprezentacje. Przegrana z Włochami trochę nas przygnębiła, ale też zbliżyła do siebie, co pomogło nam w tym meczu.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mistrzostwa świata siatkarek. Wszystko możliwe w grupie Holandii i Belgii

Piątkowa wygrana Belgii sprawdziła, że w grupie A wszystko jest możliwe. Przed ostatnimi spotkaniami fazy grupowej, zarówno Belgia, jak i Holandia mają szanse na zajęcie pierwszego miejsca i przeskoczenie Włoszek, które aktualnie są liderkami grupy. Obie reprezentacje swoje mecze rozegrają już w niedzielę, 2 października. O 13:00 Belgia podejmie Kamerun, a o 16:00 Holandia zagra z Włochami.

Tabela grupy A na mistrzostwach świata:

  1. Włochy - 12 punktów, 4 zwycięstwa, bilans setów 12:1,
  2. Holandia - 9 punktów, 3 zwycięstwa, bilans setów 10:4,
  3. Belgia - 9 punktów, 3 zwycięstwa, bilans setów 10:4,
  4. Portoryko - 3 punkty, 1 zwycięstwo, bilans setów 4:9,
  5. Kenia - 3 punkty, 1 zwycięstwo, bilans setów 3:9,
  6. Kamerun - 0 punktów, 0 zwycięstwa, bilans setów 0:12.
Więcej o: