Światowa siatkówka w Ergo Arenie

W przyszłym roku w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędzie się finał Ligi Światowej. W 2014 Gdańsk będzie też jednym z organizatorów mistrzostw świata w siatkówce

Imprezy siatkarskiej tej rangi na Wybrzeżu nie było jeszcze nigdy. Najpierw Ergo Arena będzie gościć osiem najlepszych drużyn na świecie.

- Chcemy trochę porozrzucać po Polsce ważne siatkarskie imprezy, żeby jak najszerzej rozpropagować siatkówkę - powiedział w Rzymie podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed półfinałem mistrzostw świata prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Formułę turnieju Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosi 18 października podczas posiedzenia w Lozannie.

To nie koniec siatkarskich imprez na światowym poziomie, które odbędą się w gdańsko-sopockiej hali. W 2014 r. Ergo Arena będzie jedną z sześciu hal, na których rozegrany zostanie siatkarski mundial. Wiadomo już, że finał imprezy odbędzie się w odnowionym katowickim Spodku. Ponadto siatkarze zagrają we Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy i Krakowie lub Częstochowie.

W gdańsko-sopockiej hali odbędą się mecze grupowe i być może jeden z meczów w fazie pucharowej.