MŚ siatkarzy. Co musi się stać by Polacy awansowali?

Polscy siatkarze w czwartek przegrali gładko z Brazylią 0:3, ale szans na awans do kolejnej rundy nie stracili. Jeśli w piątek pokonają Bułgarię, a zdobędą o 20 ?małych punktów? więcej niż rywale, zagrają dalej. Relacja Zczuba i na żywo z meczu z Bułgarią od godz. 17.

O awansie do kolejnej rundy na mistrzostwach świata siatkarzy przy równym bilansie zwycięstw i porażek decydują punkty zdobywane w setach. Polacy w czwartek zdobyli w sumie 56 punktów (16+20+20), Brazylijczycy 75. Oznacza to, że jeśli w piątek pokonają grających w kratkę Bułgarów 20 lub więcej punktami na pewno awansują do kolejnej rundy.

Kurek: Brazylijczycy złamali nas psychicznie, ale nadal jesteśmy w turnieju

 

Jeśli jednak Polakom nie uda się wygrać przynajmniej 20 punktami, wtedy będą musieli czekać na wynik starcia brazylijsko-bułgarskiego. Zwycięstwo Brazylii, oznacza awans Polski. Jeśli jednak wygrają Bułgarzy, to Polsce awans da tylko sytuacja, w której Brazylia przy porażce w setach zdobędzie więcej lub niewiele mniej małych punktów niż rywale.

Jeżeli wszystkie zespoły zakończą drugą rundę z takim samym bilansem zwycięstw i porażek, a także małych punktów, o awansie decyduje stosunek setów.

Jeżeli Polacy w piątek z Bułgarią przegrają, awansu na pewno nie wywalczą. Sobotni mecz pomiędzy Brazylią i Bułgarią nie będzie miał znaczenia.

Bartman: wyrzucamy z głów Brazylię, trzeba wygrać z Bułgarią!

 

Srogie lanie od Brazylii - strona meczu >

Polska:
Więcej o: