Siatkówka. Jak radzi sobie z presją Bartosz Kurek?

W wieku zaledwie 22 lat Bartosz Kurek jest jednym z filarów polskiej reprezentacji. To w dużym stopniu od jego dyspozycji zależy sukces biało-czerwonych we włoskim mundialu. Jak młody ulubieniec kibiców radzi sobie z tą presją? - Jedziemy wygrać każdy kolejny mecz - deklaruje Kurek, choć o medalu mówić nie chce.

Bartosz Kurek zapewnia, że umie poradzić sobie ze spoczywającą na jego barkach presją. - Mój sposób radzenia sobie z takim obciążeniem nie zmienił się odkąd zacząłem grać w siatkówkę- zapewnia Bartosz. - W zasadzie od początku kariery wychodziłem na boisko po to, żeby wygrać, żeby pokazać to, co umiem najlepiej, żeby walczyć. Czasami się udawa ło, czasami było z tym gorzej. Tak samo zamierzam zrobić teraz na mistrzostwach świata - deklaruje nasz młody przyjmujący.

Obok dowodów sympatii ze strony żeńskiej części polskich kibiców (kibicek?) wobec Bartka trudno przejść obojętnie. A czy sam zainteresowany uważa się za "ciacho"? O tym, a także o poważniejszych, przedmistrzowskich sprawach mówi Bartosz Kurek w materiale filmowym dostępnym na stronie Reprezentacja.net.

Czytaj więcej na Reprezentacja.net

Więcej o: