Siatkówka. Castellani podał skład na MŚ. Pliński i Jarosz nie pojadą

Trener reprezentacji Polski Daniel Castellani, po rozegraniu trzech spotkań kontrolnych z reprezentacją Brazylii, podał nazwiska 14 zawodników, którzy pojadą do Włoch na Mistrzostwa Świata. W kadrze nie znalazł się Jakub Jarosz i kontuzjowany Daniel Pliński.

Mistrzostwa Świata we Włoszech zaczynają się 25 września. Do tego czasu 14 wybrańców Castellaniego zmierzy się jeszcze w kontrolnych, ale nieoficjalnych, meczach z Kubą.

Ostatecznie w kadrze zabrakło Daniela Plińskiego, którego wyeliminowała kontuzja barku i Jakuba Jarosza. Brak tego drugiego jest spowodowany wyborem wariantu z pięcioma przyjmującymi i dwoma atakującymi, a młody atakujący przegrał rywalizację sportową z Gruszką i Wlazłym.

 

Z tego samego powodu do Włoch pojadą Michał Bąkiewicz i Zbigniew Bartman, choć mówiło się, że jeden z nich odpadnie po meczach z Brazylią.

 

Teraz Castellaniego czeka trudniejsza decyzja. Musi wybrać wyjściową szóstkę, której rękami Polska będzie broniła wicemistrzostwa świata. Na libero Gacek czy Ignaczak? W ataku Gruszka czy Wlazły? Na środku Czarnowski czy Nowakowski?

Skład Polski na MŚ:

Przyjmujący: Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka

Środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Patryk Czarnowski

Libero: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek

Polscy siatkarze postraszyli Brazylię ?

Więcej o: