Siatkówka. Świderski nie pojedzie na mistrzostwa świata

Jak dowiedział się portal Sport.pl, Daniel Castellani poinformował Sebastiana Świderskiego, że nie znajdzie się w składzie na siatkarskie mistrzostwa świata.

W środę selekcjoner twierdził, że została mu tylko jedna niewiadoma.  Pisaliśmy wówczas, że prawdopodobnie chodzi o 33-letniego Świderskiego, który w niedzielnym meczu z Brazylią w Memoriale Wagnera wrócił do reprezentacji po półtorarocznej przerwie.

Jak dowiedział się Sport.pl, decyzja już zapadła. Daniel Castellani podjął decyzję, że nie weźmie doświadczonego zawodnika na siatkarski mundial i przekazał mu już tę wiadomość.

Świderski miał nadzieje na powołanie

- Nie chcę oceniać swoich szans. Wszyscy widzieli, jak zaprezentowałem się w meczu z Brazylią. Nie jestem z siebie zadowolony, ale trudno spodziewać się, bym wskoczył na boisko po dwóch i pół dniach stania w kwadracie dla rezerwowych i wypadł rewelacyjnie - mówił Sebastian Świderski  w wywiadzie z Przemysławem Iwańczykiem, zapytany o szanse na wyjazd na mundial. Doświadczony siatkarz widział dla siebie miejsce w kadrze. - Nawet stojąc z boku, mogę wspomóc kolegów doświadczeniem, przekazać spostrzeżenia, wnioski choćby z ligi włoskiej, gdzie grałem przez siedem lat - mówił.

Brazylia za mocna dla Polek w World Grand Prix ?

Więcej o: