Kiedy kolejny mecz siatkarek reprezentacji Polski na mistrzostwach świata? Z kim zagrają?

Polskie siatkarki w środę pokonały 3:0 reprezentację Stanów Zjednoczonych i wykonały spory krok w kierunku ćwierćfinału. Przed nimi jednak jeszcze dwa spotkania grupowe, a kolejnymi rywalkami biało-czerwonych będą Kanadyjki. Kiedy odbędzie się ten mecz?

Reprezentantki Polski po serii trzech porażek na mistrzostwach świata ponownie wlały nadzieję w serca kibiców. Po przegranej 0:3 z broniącymi Serbkami w środę nie było już ani śladu. Biało-czerwone rozegrały rewelacyjne spotkanie z Amerykankami i pokonały mistrzynie olimpijskie z Tokio 3:0. To dało im awans na czwarte miejsce w grupie F

Zobacz wideo Tomek Fornal i Kuba Kochanowski zażartowali z Bartka Kurka. Wszystko nagrał rozbawiony Karol Kłos

Kiedy kolejny mecz Polek na mistrzostwach? Historia sprzyja nam przed starciem z Kanadyjkami

Choć zdecydowanymi faworytkami tego starcia były siatkarki ze Stanów Zjednoczonych, gospodynie imprezy zaprezentowały się ze znakomitej strony. W pierwszej partii zanotowały udaną pogoń i zdołały odrobić sześciopunktową stratę do rywalek. W decydujących fragmentach wyszły na prowadzenie, by później wygrać 25:23. Dwa kolejne sety toczyły się już pod dyktando zawodniczek Stefano Lavariniego. Polki wygrały je odpowiednio do 20 i 18, zwyciężając całe spotkanie 3:0.

Teraz przed reprezentantkami Polski dzień przerwy od rywalizacji. Kolejne spotkanie w łódzkiej Atlas Arenie biało-czerwone rozegrają w piątek 7 października, a ich rywalkami będą Kanadyjki. Siatkarki z Ameryki Północnej na tych mistrzostwach prezentują się nadspodziewanie dobrze. W grupie C zajęły 3. lokatę z 8 punktami na koncie, przegrywając jedynie z Serbkami i Amerykankami. Na początek drugiej fazy pokonały 3:1 Tajlandię, by po wyrównanym drugim meczu przegrać 0:3 z Turcją. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku będą Polki, które wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania z Kanadyjkami. W ostatnich siedmiu bezpośrednich starciach tylko podczas ubiegłorocznej Ligi Narodów rywalki potrafiły postawić się polskim siatkarkom, ale i tak przegrały 2:3. W tegorocznej edycji rozgrywek zawodniczki Lavariniego wygrały 3:1, co jest dobrym prognostykiem przed piątkowym meczem.

Spotkanie Polek z Kanadyjkami odbędzie się w piątek 7 października w łódzkiej Atlas Arenie o godzinie 20:30.

Więcej o: