Sport.pl

MŚ siatkówka. Jarosław Kubiak ma pretensje do sztabu szkoleniowego. "Stan zdrowia syna został zbagatelizowany"

Reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła złoto podczas niedawnych mistrzostw świata. Jedną z czołowych postaci był Michał Kubiak, ale jego ojciec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zdradza obawy, że "dopiero niedługo dowiemy się, ile tak naprawdę kosztowało go granie w tych meczach".

Michał Kubiak nie pojechał z kolegami na mecz z Argentyną, a spotkanie z Francją rozpoczął jako rezerwowy. Na początku turnieju miał zatrucie pokarmowe, potem walczył z przeziębieniem.

Neymar namawia gwiazdę do transferu do PSG. Paul Pogba odejdzie z Manchesteru United?

- Chcę wierzyć w to, że lekarz reprezentacji wiedział, co robi, wysyłając go na bój z Francją i Serbią. Uważam jednak, że stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany. Michał być może kiedyś opowie ze szczegółami o tym, co się działo. Ja powiem tyle, że ode mnie i mojej żony usłyszał, żeby szanował swoje zdrowie. Ale on za wszelką cenę chciał grać. Nastąpił pewien zgrzyt między nami. Pamiętam słowa mojego syna: "Wolę umrzeć na boisku niż na kanapie". Dodał: "Tato, przecież ty mnie tego nauczyłeś" - powiedział Jarosław Kubiak w rozmowie z "PS".

Manchester United. Jose Mourinho zostanie zwolniony niezależnie od wyniku z Newcastle

- Michał w zasadzie powinien zostać hospitalizowany. Obym się mylił, ale obawiam się, że niedługo możemy dowiedzieć się, ile tak naprawdę kosztowało go granie w tych meczach i wywalczenie złotego medalu. Już wcześniej wiedziałem, że coś jest nie tak. Po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek udzieliłem wywiadu, w którym wyraziłem zdziwienie, że mój syn nie był oszczędzany podczas meczu z Finlandią.

- Uważam, że gdy trener dostaje informacje, że jego zawodnik jest chory, powinien reagować. Powinno być tak, że grają zdrowi. Należy zachowywać zdrowy rozsądek, a nie wychodzić z założenia, że liczy się tylko wynik, a jeśli z gladiatorem będzie bardzo źle, to później weźmiemy sobie nowego.

Michał Kubiak jest kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski. Przyjmujący znalazł się również w najlepszej drużynie turnieju.

Real Madryt. Spotkanie kryzysowe w klubie

KSW 45. O której godzinie? [KARTA WALK]

KSW 45. Popek wręczył prezent rywalowi. Erko Jun niezadowolony

KSW 45. Transmisja TV, stream online. Jak zamówić PPV? Ile kosztuje?

Więcej o:
Komentarze (22)
MŚ siatkówka. Jarosław Kubiak ma pretensje do sztabu szkoleniowego. "Stan zdrowia syna został zbagatelizowany"
Zaloguj się
 • Ada Par

  Oceniono 5 razy 5

  Po co to wyciągacie? Jeśli Kubiak jest chory to napiszcie o tym, a nie serwujecie jakieś emocjonalne wypowiedzi jego ojca. Po co to komu? Znowu szukacie afery?

 • plobywatel

  Oceniono 5 razy 5

  Jareczku! A ile ma lat Michałek?

 • anusza48

  Oceniono 5 razy 5

  Rodziców, co zawsze "chcą dla swoich dzieci dobrze" nie trzeba daleko szukać - wystarczy spojrzeć w lusterko ;-).Ale kiedyś one zrywają pępowinę i - na ogół to dobrze - kiedy na tę nową drogę zabierają to ,czego nauczyli ich rodzice właśnie. Dlatego mój najglębszy szacunek dla Kapitana - a właściwie, to nawet nie "Generała", tylko "Marszałka Koronnego" - drużyny Michała Kubiaka za odpowiedź, jakiej udzielił swemu Ojcu: on po prostu odpowiedział Mu ,jak dorosły i dojrzały człowiek dorosłemu, dojrzałemu człowiekowi.Jeszcze raz mój najwyższy dlań szacunek.

 • alpepe

  Oceniono 7 razy 5

  Normalnie jakaś zaraza, a to za premiera przemawia ojciec, a tu za siatkarza? Czy komuś się coś nie pomerdało?

 • leming666

  Oceniono 11 razy 5

  Ale co, Kubiak umiera? Nie sądzę. Dziadku Kubiak, Twój syn mógł nie grać ale o to chodzi chyba w sporcie by wejść na szczyt, nawet ryzykując kontuzje. Drugi raz zrobił by to samo, zapytaj go.

 • cierniooczek

  Oceniono 3 razy 3

  Brawa dla Juniora Kubiaka. Senior to zwykła baba która chciała i zaistniała w mediach. Brawo panie Jarosławie...już pan jest medialny...szkoda, że negatywnie. Pański syn to prawdziwy facet a nie to co Pan. Pozdrawiam

 • komunikat.4

  Oceniono 5 razy 3

  ludzie przecież temu Panu zależy na tym by wywołać szum medialny. Popatrzcie jaki mój syn jest oddany reprezentacji . Nawet umierajacy wychodził na boisko. Syn pewnie wstydzi się .

 • jpr3

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem stanowisko ojca, ale syn jest dorosły i sam podejmuje decyzje. Nie wiem, czy będzie żałował czegokolwiek, ale pewnie żałowałby niewykorzystanej szansy. Zawsze dopiero po dłuższym czasie okazuje się, czy podjęta była właściwa decyzja i czy coś, co wydawało się fatalne w skutkach nie okaże się na dłuższą metę znakomitą decyzją (czy to naszą, czy to cudzą).

 • djarev

  Oceniono 7 razy 3

  Dziadek chyba pozazdrościł synowi sławy i postanowił wylansować się w mediach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX