MŚ siatkówka. Jarosław Kubiak ma pretensje do sztabu szkoleniowego. "Stan zdrowia syna został zbagatelizowany"

Reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła złoto podczas niedawnych mistrzostw świata. Jedną z czołowych postaci był Michał Kubiak, ale jego ojciec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zdradza obawy, że "dopiero niedługo dowiemy się, ile tak naprawdę kosztowało go granie w tych meczach".

Michał Kubiak nie pojechał z kolegami na mecz z Argentyną, a spotkanie z Francją rozpoczął jako rezerwowy. Na początku turnieju miał zatrucie pokarmowe, potem walczył z przeziębieniem.

Neymar namawia gwiazdę do transferu do PSG. Paul Pogba odejdzie z Manchesteru United?

- Chcę wierzyć w to, że lekarz reprezentacji wiedział, co robi, wysyłając go na bój z Francją i Serbią. Uważam jednak, że stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany. Michał być może kiedyś opowie ze szczegółami o tym, co się działo. Ja powiem tyle, że ode mnie i mojej żony usłyszał, żeby szanował swoje zdrowie. Ale on za wszelką cenę chciał grać. Nastąpił pewien zgrzyt między nami. Pamiętam słowa mojego syna: "Wolę umrzeć na boisku niż na kanapie". Dodał: "Tato, przecież ty mnie tego nauczyłeś" - powiedział Jarosław Kubiak w rozmowie z "PS".

Manchester United. Jose Mourinho zostanie zwolniony niezależnie od wyniku z Newcastle

- Michał w zasadzie powinien zostać hospitalizowany. Obym się mylił, ale obawiam się, że niedługo możemy dowiedzieć się, ile tak naprawdę kosztowało go granie w tych meczach i wywalczenie złotego medalu. Już wcześniej wiedziałem, że coś jest nie tak. Po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek udzieliłem wywiadu, w którym wyraziłem zdziwienie, że mój syn nie był oszczędzany podczas meczu z Finlandią.

- Uważam, że gdy trener dostaje informacje, że jego zawodnik jest chory, powinien reagować. Powinno być tak, że grają zdrowi. Należy zachowywać zdrowy rozsądek, a nie wychodzić z założenia, że liczy się tylko wynik, a jeśli z gladiatorem będzie bardzo źle, to później weźmiemy sobie nowego.

Michał Kubiak jest kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski. Przyjmujący znalazł się również w najlepszej drużynie turnieju.

Real Madryt. Spotkanie kryzysowe w klubie

KSW 45. O której godzinie? [KARTA WALK]

KSW 45. Popek wręczył prezent rywalowi. Erko Jun niezadowolony

KSW 45. Transmisja TV, stream online. Jak zamówić PPV? Ile kosztuje?