MŚ siatkówka. Siatkarze wrócili do kraju. Vital Heynen podsumował turniej jednym słowem

- Nieprawdopodobne - tak jednym słowem określił to, co się działo na MŚ 2018 Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy. Polacy zdobyli w niedzielę mistrzostwo świata.

Kilka minut po 17:30 siatkarze wylądowali w Warszawie. Pierwotnie mieli wrócić kilka godzin wcześniej, ale wózek uszkodził samolot, którym mieli lecieć.

- Wiecie, że nie mówię po polsku, ale określę jednym słowem to, co się działo. Nieprawdopodobne - powiedział Heynen, wypowiadając to ostatnie słowo po polsku. Przed finałem Heynen złożył obietnicę polskim kibicom. Powiedział, że po mistrzostwach świata nauczy się języka polskiego.

- Dziękuję za wasze wsparcie z Warnie i Turynie. Mamy najlepszą drużynę na świecie. Zawsze jesteście najlepszymi kibicami. Dziękuję.

MŚ siatkówka. Robert Lewandowski zadrwił z Rafinhi po meczu Polska - Brazylia

- Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tylu ludzi. Dziękujemy z całego serca - powiedział kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak. Grać dla was wszystkich to jest niesamowite, móc reprezentować barwy naszego kraju, wiedząc, że nas wspieracie. Mam nadzieję, że będziemy w tym samym miejscu za dwa lata, jak przyjedziemy z Tokio.

Największą owację dostał oczywiście Bartosz Kurek, MVP turnieju i bohater decydujących spotkań. - Spóźniliśmy się parę godzin, ja się spóźniłem cztery lata. Już jestem na tej imprezie. Jak wjechać, to od razu z buta. Jak iść na wojnę, to z tymi chłopakami i z wami - podziękował Kurek. Odniósł się do tego, że cztery lata temu nie było go w kadrze na wygrane przez Polaków MŚ 2014 ze względu na konflikt z ówczesnym selekcjonerem Stephanem Antigą.

MŚ siatkówka 2018. Jak głupi Polacy zachwycili się Kurkiem, Kubiakiem i Heynenem

Fabian Drzyzga: - Przepraszamy za nasze spóźnienie na spotkanie z wami. Dziękujemy za wsparcie i oby polska siatkówka nadal trzymała się tak dobrze.

Jakub Kochanowski: - Dzień dobry. Chciałbym podziękować za to, że jesteście z nami. Że towarzyszyliście z nami w trakcie tego turnieju. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się tutaj spotkamy.

MŚ siatkówka 2018. Giba pod wrażeniem gry Polaków. Heynen, Kurek i Kubiak chwaleni przez legendę brazylijskiej siatkówki

Dawid Konarski: - Dzień dobry. Dziękuję bardzo za to, że tak licznie przyszliście nas powitać. Oby nie po raz pierwszy i ostatni. Do zobaczenia za dwa lata, widzimy się po Tokio.

Aleksander Śliwka: - Cieszę się bardzo, że nasza drużyna na tym turnieju dorównała kibicom. Mamy najlepszą drużynę i kibiców. Dziękujemy bardzo za wsparcie.

MŚ siatkówka 2018. Renan Dal Zotto, trener Brazylii: Michał Kubiak nas denerwował

Paweł Zatorski: - Przepraszam za mój głos. Przygotowali nam zimnego szampana i gardła nas bolą. Darłem się jak głupi po każdym punkcie. Cieszymy się, że wracamy do Polski, do rodzin. W końcu może do nas dotrze to, co zrobiliśmy.

Piotr Nowakowski: - Bądźcie z nami, a my będziemy najlepsi dla was.