M¦ siatkówka 2018. Kapitan reprezentacji Brazylii, Bruno Rezende: Polska zasłużyła na zwycięstwo. Była lepsza, najlepsza

Uznanie i gratulacje dla Polski. Zasłużyła na ten sukces - powiedział po niedzielnym finale siatkarskich mistrzostw ¶wiata Bruno Rezende, kapitan Brazylijczyków, którzy przegrali z biało-czerwonymi 0:3.

- Polska zasłużyła na zwycięstwo, patrząc na to, jak grała na całym turnieju i jak zagrała w finale przeciwko nam - przyznał kapitan Brazylijczyków, Bruno Rezende, znany jako Bruninho. - Nasi rywale sprawili nam mnóstwo kłopotów, popisywali się przemyślanymi atakami, które wpędzały naszą obronę w kryzys. Przykro mi, ale Polacy zasłużyli na wygraną. Jesteśmy trochę sfrustrowani, bo kiedy przegrywasz w finale to tak jest. Wiem jednak, że ta grupa zrobiła razem dużo wspaniałych rzeczy, zwłaszcza kiedy tego od nich nie oczekiwano. To coś, co napawa nas dumą. Mam nadzieję, że uda nam się zawsze wprowadzać Brazylię na pierwsze miejsca.

>> Brazylijskie i włoskie media oceniają grę reprezentacji Polski. Bartosz Kurek bohaterem

- Mogliśmy wygrać pierwszego seta, gdybyśmy lepiej prezentowali się w zagrywce i wykorzystali kilka ataków więcej, ale nie mogę powiedzieć, że mogliśmy wygrać cały mecz. Polska była po prostu lepsza, najlepsza. Gratulacje - zakończył 32-latek.

- To lato było dla nas naprawdę trudne. Kiedy przegrywasz 0:3 z tak grającą drużyną zawsze ciężko jest sobie z tym poradzić. Cieszę się jednak, że Brazylia znalazła się znowu w finale. Na Mistrzostwach Świata drużyny po przeciwnej stronie siatki się zmieniają, a my zawsze tam jesteśmy. Do bardzo dobra rzecz. Nie ma chyba innej drużyny na świecie, której udało się coś takiego zrobić - powiedział natomiast Wallace de Souza, atakujący reprezentacji Brazylii cytowany przez portal "pzps.pl".

>> Renan Dal Zotto, trener Brazylii: Michał Kubiak nas denerwował, nie mogliśmy go zatrzymać

Grę i sukces Polaków chwalili nie tylko zawodnicy rywali, ale także trener, Renan dal Zotto. Kiedy przegrywasz w finale zawsze ciężko jest to przetrawić. Polska naprawdę zasługiwała na tytuł. Zagrali niesamowity mecz. Dla nas to gorzka pigułka do przełknięcia, ale trochę spokoju daje mi świadomość, że moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Przegraliśmy z drużyną która grała na naprawdę wysokim poziomie. Zmienialiśmy, próbowaliśmy ryzykować na zagrywce, ale polskiego zespołu nie ruszało naprawdę nic - przyznał selekcjoner Canarinhos.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.