Sport.pl

MŚ siatkówka 2018. Kapitan reprezentacji Brazylii, Bruno Rezende: Polska zasłużyła na zwycięstwo. Była lepsza, najlepsza

Uznanie i gratulacje dla Polski. Zasłużyła na ten sukces - powiedział po niedzielnym finale siatkarskich mistrzostw świata Bruno Rezende, kapitan Brazylijczyków, którzy przegrali z biało-czerwonymi 0:3.

- Polska zasłużyła na zwycięstwo, patrząc na to, jak grała na całym turnieju i jak zagrała w finale przeciwko nam - przyznał kapitan Brazylijczyków, Bruno Rezende, znany jako Bruninho. - Nasi rywale sprawili nam mnóstwo kłopotów, popisywali się przemyślanymi atakami, które wpędzały naszą obronę w kryzys. Przykro mi, ale Polacy zasłużyli na wygraną. Jesteśmy trochę sfrustrowani, bo kiedy przegrywasz w finale to tak jest. Wiem jednak, że ta grupa zrobiła razem dużo wspaniałych rzeczy, zwłaszcza kiedy tego od nich nie oczekiwano. To coś, co napawa nas dumą. Mam nadzieję, że uda nam się zawsze wprowadzać Brazylię na pierwsze miejsca.

>> Brazylijskie i włoskie media oceniają grę reprezentacji Polski. Bartosz Kurek bohaterem

- Mogliśmy wygrać pierwszego seta, gdybyśmy lepiej prezentowali się w zagrywce i wykorzystali kilka ataków więcej, ale nie mogę powiedzieć, że mogliśmy wygrać cały mecz. Polska była po prostu lepsza, najlepsza. Gratulacje - zakończył 32-latek.

- To lato było dla nas naprawdę trudne. Kiedy przegrywasz 0:3 z tak grającą drużyną zawsze ciężko jest sobie z tym poradzić. Cieszę się jednak, że Brazylia znalazła się znowu w finale. Na Mistrzostwach Świata drużyny po przeciwnej stronie siatki się zmieniają, a my zawsze tam jesteśmy. Do bardzo dobra rzecz. Nie ma chyba innej drużyny na świecie, której udało się coś takiego zrobić - powiedział natomiast Wallace de Souza, atakujący reprezentacji Brazylii cytowany przez portal "pzps.pl".

>> Renan Dal Zotto, trener Brazylii: Michał Kubiak nas denerwował, nie mogliśmy go zatrzymać

Grę i sukces Polaków chwalili nie tylko zawodnicy rywali, ale także trener, Renan dal Zotto. Kiedy przegrywasz w finale zawsze ciężko jest to przetrawić. Polska naprawdę zasługiwała na tytuł. Zagrali niesamowity mecz. Dla nas to gorzka pigułka do przełknięcia, ale trochę spokoju daje mi świadomość, że moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Przegraliśmy z drużyną która grała na naprawdę wysokim poziomie. Zmienialiśmy, próbowaliśmy ryzykować na zagrywce, ale polskiego zespołu nie ruszało naprawdę nic - przyznał selekcjoner Canarinhos.

Więcej o:
Komentarze (24)
Kapitan reprezentacji Brazylii, Bruno Rezende: Polska zasłużyła na zwycięstwo. Była lepsza, najlepsza
Zaloguj się
 • ursus104

  Oceniono 22 razy 22

  No proszę, można przegrać z klasą. Nie tłumaczyć się, że sędzia, że rywal nie fair, że wiatr w oczy. Godne naśladowania.

 • 2fat

  Oceniono 15 razy 15

  Taką klasę mogą prezentować tylko ludzie bardzo pewni swojej wartości. Dotyczy to także Amerykanów.

 • tomchata

  Oceniono 22 razy 14

  Brazylia bardzo ladnie sie o nas wypowiada,-z kolei Wy piszecie "Polacy pozarli kanarka", "najlatwiejszy rywal", bez szacunku dla rywala...

 • zagraniczny-online

  Oceniono 9 razy 3

  Moze Boniek zauwazy, co Polacy moga osiagnac ze swiatowej klasy trenerem ...

 • sztucznypolak

  Oceniono 5 razy 3

  Polacy pokazali siatkowke na najwyzszym poziomie.
  Ale od Brazylii spodziewalem sie wiecej. Liczylem na zaciety mecz, a taki byl tylko w pierwszym secie. Potem to wlasciwie egzekucja (mala roznica punktowa na zakonczenie 3. seta to chyba wynik utraty koncentracji w koncowce).

 • gunston

  0

  I jak ich nie lubić? Czy wygrywają czy przegrywają brazylijscy siatkarze zawsze potrafią pokazać klasę. Zachowanie godne sportowców.

 • fitt

  Oceniono 3 razy -3

  dziennikarzyny...,
  znowu pie.....cie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX