MŚ siatkówka 2018. Brazylijskie i włoskie media oceniają grę reprezentacji Polski. Bartosz Kurek bohaterem

W niedzielę siatkarska reprezentacja Polski wygrała finał mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii, pokonując 3:0 Brazylię. Najlepszym zawodnikiem meczu, podobnie jak całego turnieju, był Bartosz Kurek, którego grę doceniły m.in. włoskie i brazylijskie media.

"Kurek był jak zwierzę. Zasłużył na tytuł MVP (najlepszy zawodnik) mistrzostw. Pokazał, że potrafi znacznie więcej, niż tylko prowokować - napisał na Twitterze dziennikarz portalu "lance.com.br" Daniel Bartoletto. 30-letniego atakującego chwalił również Jonas Moura z "terra.com.br", który napisał, że "reprezentacja Del Zotto [selekcjoner Brazylijczyków - red.] nie zdołała powstrzymać Kurka, który grał tego wieczoru jak natchniony. Brazylia to wciąż jedna z najlepszych drużyn na świecie, to dwukrotny mistrz olimpijski, ale porażka z Polską w trzech setach jest frustrująca".

>> Renan Dal Zotto, trener Brazylii: Michał Kubiak nas denerwował, nie mogliśmy go zatrzymać

Frustrację czuł nie tylko Moura, ale także inni dziennikarze z Brazylii. "Apatyczna Brazylia drugi raz z rzędu przegrała w finale z Polską. Nie była lepszym zespołem w żadnym momencie tego meczu" - napisał portl "uol.com.br".

"Polska na dachu świata"

Grą Bartosza Kurka zachwycali się również dziennikarze z Włoch. "To on nadał blask temu złotu" - napisała "La Gazetta dello Sport". "Kurek, zawsze Kurek. Brazylijczycy byli bezsilni wobec drużyny, której udawało się wszystko" - dodawało "Corriere dello Sport".

>> Wpadka organizatorów podczas dekoracji reprezentacji Polski

Dziennikarze "LGdS" byli pod wrażeniem nie tylko gry Kurka, ale także całej polskiej kadry, która - ich zdaniem - wyglądała perfekcyjnie, a jej gra była "arcydziełem". "CdS" napisało natomiast, że po niedzielnym zwycięstwie Polska znalazła się na "dachu świata".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.